Licówki czy wybielanie zębów – na co się zdecydować?

Licówki czy wybielanie zębów – na co się zdecydować?

Wygląd uśmiechu można poprawić obecnie przy pomocy kilku metod, jednakże do zdecydowanie najczęściej wybieranych należą założenie licówek lub wybielanie zębów. Oba rozwiązania cechują się indywidualnymi korzyściami, a ich zastosowanie zależy przede wszystkim od oczekiwań względem leczenia. Aby Pacjenci mieli pełen obraz zalet przez nie prezentowanych, dokonamy krótkiego porównania.

Czym są licówki porcelanowe lub kompozytowe?

Licówki to niezwykle cienkie „płatki” wykonywane z materiałów kompozytowych lub porcelany. Są mocowane do widocznej przedniej części zębów za pomocą cementu dentystycznego, po wcześniejszym przygotowaniu szkliwa. Zadaniem licówek jest korygowanie różnych mankamentów estetycznych zębów, włącznie z ich kształtem, kolorem czy długością. „Płatki” można wykorzystywać pojedynczo lub w całych zestawach, co diametralnie może odmienić wygląd uśmiechu bądź jego konkretne partie. Zauważmy, że ingerencja w szkliwo jest nieodwracalna i będzie wymagała od Pacjenta stałego użytkowania licówek.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to prosty zabieg, którego celem jest poprawa koloru zębiny. Dzięki niemu uśmiech nabiera znacznie jaśniejszego odcienia, a kłopotliwe przebarwienia znikają. W Novadent przeprowadzamy wybielanie zębów metodą nakładkową, dającą Pacjentowi pełną kontrolę nad procesem. Wymaga to dwóch wizyt w gabinecie dentystycznym – podczas pierwszej nasz ekspert kwalifikuje leczoną osobę do zabiegu, a podczas drugiej przekazuje mu spersonalizowaną nakładkę, wykonaną na podstawie wycisków uzębienia.
Pacjent przeprowadza wybielanie we własnym zakresie. Po prostu wkłada nakładkę do ust i nosi przez kilka godzin dziennie, a obecny w niej preparat wnika głęboko w tkanki zębów. Przebarwienia zaczynają się utleniać, pierwsze efekty zaś są zauważalne średnio po 4 dniach. Cały proces trwa około 2 tygodnie, jednakże Pacjent może go wydłużyć lub skrócić, zależnie od potrzeby.

Licówki a wybielanie – na czym polega różnica?

Wybielanie zębów poprawia jedynie ich kolor, podczas gdy założenie licówek pozwala na zamaskowanie różnego rodzaju niedoskonałości wizualnych zębów. Warto zauważyć, że wspomniane wybielanie nie wymaga żadnej mechanicznej ingerencji w zdrowe tkanki zębów, a przy zastosowaniu licówek niezbędne jest nieodwracalne spreparowanie szkliwa. Dlatego też Pacjenci rozmyślający nad wymienionymi rozwiązaniami powinni określić, czy chcą poddać uśmiech jedynie nieznacznej korekcie, czy kompleksowo odmienić jego wygląd.
Ważny jest także koszt danego rozwiązania. Wybielanie zębów jest bardziej ekonomiczne, licówki zaś wykazują wyższą cenę. Dlatego też ich zastosowanie szczególnie rekomendujemy osobom, które pragną poprawić kilka niedoskonałości zębów na raz.

Czy wybielaniu zębów i założeniu licówek towarzyszy ból?

Wybielanie zębów ma chemiczny charakter, nie mechaniczny, dlatego też samo z siebie przebiega bezboleśnie. W przypadku zakładania licówek zaś używamy nowoczesnego znieczulenia komputerowego, eliminującego ból podczas każdego etapu zabiegu. To zaawansowane urządzenie stanowi bardzo efektywną metodę walki z bólem i stresem w trakcie leczenia, używaną w najbardziej renomowanych placówkach stomatologicznych na całym świecie.

Umów się na wizytę!

Jeśli chciałbyś przeprowadzić wybielanie zębów lub założyć licówki, wizyta w Novadent jest znakomitym wyborem! Zajmiemy się skutecznym leczenie, które zapewni Twojemu uśmiechowi wygląd, jaki tylko możesz sobie wymarzyć! Aby skontaktować się z nami, zadzwoń pod numer 734 767 987 lub wypełnij formularz.