Chirurgia stomatologiczna Jarosław

chirurgia stomatologiczna Jarosław

Trudno wyobrazić sobie kompleksowe leczenie bez chirurgii stomatologicznej. Zabiegi z jej zakresu pozwalają uporać się z wieloma poważnymi dolegliwościami, które negatywnie wpływają na wiele aspektów życia. Chirurgia stomatologiczna w Jarosławiu niejednokrotnie umożliwia również przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej. W Novadent przeprowadzamy wszystkie najważniejsze zabiegi, dzięki czemu zawsze możemy uzyskać znakomite efekty, którymi można cieszyć się przez długie lata.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o chirurgii stomatologicznej

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej pozwalają nie tylko usunąć bolące ósemki, ale także zlikwidować ogniska zakażeń czy torbiele. Metody wypracowane na płaszczyźnie tej dziedziny stomatologicznej pozwalają również skutecznie zrekonstruować utraconą tkanką miękką i kostną, co tym samym przywraca pełną funkcjonalność jamy ustnej. Bardzo często zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej w Jarosławiu są istotnym wsparciem dla implantologii, periodontologii czy endodoncji (leczenie kanałowe).

 

 

W Novadent zawsze pragniemy uzyskać znakomite efekty przy zachowaniu najwyższego komfortu w trakcie wykonywania wszystkich zabiegów. Dlatego nasza klinika wykorzystuje amerykańskie komputerowe znieczulenie. Jest to rozwiązanie, które eliminuje wady tradycyjnych odpowiedników, przez co zabiegi przeprowadzamy w sposób całkowicie komfortowy. Umiejętności naszych lekarzy oraz stosowane metody znieczulające sprawiają, że skutecznie walczymy z dentofobią, czyli panicznym strachem przed wizytą u stomatologa. 

Poznaj nasz zespół

Chirurgia stomatologiczna

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Chirurgia stomatologiczna

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

Bezbolesne leczenie stomatologiczne

„Chirurgia” u wielu Pacjentów wywołuje lęk. Słowo to w towarzystwie „stomatologii” zdecydowanie nie budzi dobrych skojarzeń. W Novadent jednak skutecznie udowadniamy, że nowoczesne leczenie jest nie tylko niezwykle efektywne, ale również w pełni komfortowe. Nasza klinika z wyjątkowego rozwiązania, jakim jest amerykańskie komputerowe znieczulenie. Ta innowacyjna metoda sprawia, że cały proces jest bezbolesny, ponieważ w miejscu, gdzie będzie podawane znieczulenia, wytwarzany jest płaszcz anemizacyjny. Co ważne, zastosowanie znieczulenia komputerowego sprawia, że w trakcie dostarczania substancji znieczulającej nie jest odczuwane nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek. Ponadto po zabiegu nie pojawia się typowe odrętwienie, przez co niemal natychmiast po wyjściu z kliniki można normalnie funkcjonować. To wszystko sprawia, że leczenie w Novadent jest w pełni komfortowe, a Pacjenci zawsze z przyjemnością do nas wracają.

 

Precyzyjne planowanie zabiegu chirurgicznego

W Novadent każde leczenie zawsze zaczynamy od wizyty konsultacyjnej, która połączona jest z precyzyjną diagnostyką. Wykonanie wszystkich niezbędnych badań odbywa się na miejscu w naszym prywatnym centrum diagnostycznym. Wyposażone zostało ono w takie urządzenia jak RTG czy tomograf komputerowy. Za ich sprawą możliwe jest uzyskanie dokładnego obrazu całej jamy ustnej, na podstawie którego lekarz może właściwie ocenić stan zdrowia i indywidualne warunki. Pozwala to zaplanować kolejne etapy leczenia, przez co znacząco rośnie skuteczność wykonywanych zabiegów. W ten sposób cała terapia staje się bezpieczna, a efekty po jej zakończeniu są przewidywalne.

chirurgiczne usuwanie zęba Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Chirurgia stomatologiczna

  Naszym celem jest zawsze przywrócenie pełni zdrowia w jamie ustnej. Dlatego wykonujemy liczne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, przez co możemy pomóc Pacjentom z różnorodnymi problemami. Wykorzystywane przez nas metody i rozwiązania sprawiają, że uzyskujemy znakomite efekty przy zachowaniu wysokiego komfortu w trakcie całej terapii.


  Ekstrakcja zęba – czyli usunięcie zęba. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia zapewniające bezpieczeństwo. Ekstrakcja jest bezbolesna i w pełni komfortowa, ponieważ w jej trakcie stosujemy amerykańskie komputerowe znieczulenie.


  Ekstrakcja zębów zatrzymanych ­– zęby, które się nie wyrżnęły, mogą być źródłem wielu problemów. Istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się w ich obszarze torbieli czy stanów zapalnych. Może temu również towarzyszyć intensywny ból. W takiej sytuacji konieczne jest usunięcie zatrzymanego zęba, aby przywrócić pełnię zdrowia w jamie ustnej.


  Usunięcie ósemek – zęby mądrości mogą być źródłem wielu poważnych problemów, takich jak wady ortodontyczne. Ponadto higiena ósemek jest znacznie utrudniona, co znacznie ułatwia rozwój próchnicy. Nierzadko zęby mądrości są również źródłem poważnego bólu. Dlatego usuwanie ósemek w Jarosławiu jest jednym z najczęstszych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usunięcie ósemek, które w Novadent przeprowadzamy z wykorzystaniem amerykańskiego komputerowego znieczulenia.


  Resekcja wierzchołka korzenia – pozostawienie narzędzia w kanale po leczeniu kanałowym lub wystąpienie zapalenia tkanek okołowierzchołkowych może w konsekwencji doprowadzić do sytuacji, w której konieczne będzie przeprowadzenie resekcji wierzchołka korzenia. Zabieg ten polega na usunięciu fragmentu korzenia, dzięki czemu można przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej.


  Hemisekcja – w korzeniach zęba może dochodzić do stanów zapalnych. Konieczne jest wtedy wykonanie zabiegu hemisekcji, które polega na usunięciu chorego korzenia.


  Radektomia –  polega na usunięciu jednego korzenia bez naruszania korony zęba. Zabieg ten wykonuje się w przypadku wystąpienia ciężkich stanów zapalnych lub poważnych zmian próchnicowych.


  Podcięcie wędzidełka – nieprawidłowa długość wędzidełka może doprowadzić do diastemy lub wad wymowy. Można temu jednak skutecznie zapobiec, wykonując zabieg polegający na podcięciu wędzidełka. Proces ten jest w pełni bezpieczny.


  Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej – tkanki zęba zbyt mocno przykryte przez dziąsło sprawiają, że nie jest możliwe przeprowadzenie leczenia protetycznego. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie chirurgicznego wydłużenia korony klinicznej.


  Przeszczep dziąsła – choroby przyzębia lub nieprawidłowa technika szczotkowania mogą w końcu doprowadzić do cofnięcia się linii dziąseł. Konsekwencją tego jest pojawienie się nadwrażliwości zębów na temperaturę czy rozchwianie uzębienia. Dlatego wykonuje się wtedy zabieg polegający na przeszczepieniu tkanki miękkiej z podniebienia lub dziąsła w docelowe miejsce. Zabieg ten bywa niezbędnym etapem przed przystąpieniem do leczenia implantoprotetycznego.


  Podniesienie dna zatoki szczękowej – braki tkanki kostnej to poważny problem, który skutkuje utratą pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Może być również przeciwwskazaniem do wykonania leczenia implantologicznego, dlatego tak ważne jest, aby wykonać zabieg, którego efektem będzie zrekonstruowanie kości. W tym celu wykonuje się podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą lub zamkniętą. W pierwszej z nich konieczne jest stworzenie niewielkiego otworu, za pomocą którego chirurg stomatolog z Jarosławia dociera do zatoki szczękowej. Doświadczenie i wiedza ekspertów pozwalają wykonać ten proces z zachowaniem najwyższych środków ostrożności oraz bez uszkodzenia błony śluzowej, co ma ogromne znaczenie dla przyszłego wszczepienia implantów. Następnie dno zatoki szczękowej podnosi się za pomocą specjalnych narzędzi. Wolna przestrzeń jest wypełniania biokompatybilnymi materiałami, a następnie pole zabiegowe jest pokrywane specjalną śluzówką i ostatecznie zszywane. Nieco inaczej przebiega leczenie metodą zamkniętą. W takiej sytuacji dostęp do dna zatoki szczękowej uzyskuje się poprzez nawiercenie miejsca pod implanty. Następnie wprowadza się dedykowane narzędzia, dzięki którym można uzyskać około 3 milimetrów wolnej przestrzeni. Jest ona wypełnienia przez w pełni bezpieczny biokompatybilny materiał. Warto pamiętać, że po zakończonym zabiegu proces regeneracji kości trwa kilka tygodni, po czym można przystąpić do dalszego leczenia. Zabieg ten jest w pełni komfortowy i bezbolesny, w czym ogromna zasługa stosowanego przez nas komputerowego znieczulenia.


  Sterowana regeneracja kości – zabieg ten również wykonuje się w przypadku niedostatecznej ilości tkanki kostnej. Do zrekonstruowania kości wykorzystuje się w pełni bezpieczny materiał biokompatybilny, który zabezpieczany jest specjalną membraną kolagenową, dzięki czemu można zapobiec wrastaniu nabłonka w tkankę. Proces regeneracji tkanki kostnej trwa około 6 miesięcy.

  Chirurgia stomatologiczna

  Usunięcie zębaod 500 zł
  Podcięcie wędzidełkaod 300 zł
  Usunięcie ósemki500 zł – 1 000 zł

  Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną skupiającą w sobie wszelkie zabiegi operacyjne przeprowadzane w obszarze jamy ustnej. Ich głównym zadaniem jest eliminowanie stanów zapalnych tkanek okołozębowych, jednakże stanowią one również swego rodzaju wstęp przed leczeniem należącym do innych działów, np. ortodoncji, implantologii czy nawet protetyki. W ramach chirurgii najczęściej wykonuje się plastykę wędzidełka oraz usuwanie ósmych zębów trzonowych.

  usuwanie ósemek Jarosław

  Zespół ekspertów

  Novadent to lekarze, dla których stomatologia to życiowa pasja. Nieustannie rozwijają swoje umiejętności i poszerzają wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach oraz szkoleniach. Nasi eksperci zawsze blisko ze sobą współpracują na wszystkich etapach leczenia, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektów, o których marzy Pacjent. Ponadto wymiana doświadczenia umożliwia zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwalających zapewnić komfort na wszystkich etapach terapii. Wybierając więc Novadent, masz pewność, że decydujesz się na klinikę, w której o zdrowie Twojego uśmiechu zadbają prawdziwi eksperci.

  Co możesz teraz zrobić?

  Boląca ósemka nie pozwala Ci normalnie funkcjonować? A może chcesz zdecydować się na kompleksowe leczenie, po którego zakończeniu będziesz cieszył się pięknym i zdrowym uśmiechem? Koniecznie zdecyduj się na wizytę w Novadent. Dobierzemy odpowiednie metody oraz zaproponujemy rozwiązania, dzięki którym będziesz mógł spełnić swoje marzenie. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 734 767 987.

  stomatolog Jarosław

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   

  Zdarzają się przypadki, kiedy nie da się uniknąć zabiegu usuwania zęba, chociaż jest to ostateczność. Wśród osób niezwiązanych ze stomatologią popularne jest błędne przekonanie, że ekstrakcja uzębienia podczas ciąży jest niemożliwa. To oczywiście nieprawda, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń procedura jest komfortowa i bezbolesna.

  Usunięcie ósemek zazwyczaj jest konieczne przy nawracających stanach zapalnych oraz pojawieniu się torbieli wokół ich koron. Zabieg przeprowadza się także w obliczu zbyt małej ilości miejsca w łukach zębowych, kiedy wyrżnięte zęby mądrości mogłyby  powodować wadę zgryzu.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Chirurgia stomatologiczna
  Novadent.
  4.9
  Based on 78 reviews
  powered by Facebook
  Beata Zalita
  Beata Zalita
  2024-06-14T14:53:14+0000
  Bardzo miła obsługa i kompetentna Pani doktor. Wizyta przebiegła pomyślnie bez komplikacji
  Witold Magierski
  Witold Magierski
  2024-06-13T09:26:07+0000
  Polecam miła obsługa i pełen profesjonalizm 👍
  Chirurgia stomatologiczna
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Chirurgia stomatologiczna