Implanty zębów Jarosław

implanty zębów Jarosław

Z biegiem lat na uśmiech może czyhać coraz więcej zagrożeń ciągnących za sobą różne negatywne skutki. Działanie próchnicy, choroby przyzębia czy mechaniczne urazy w wyniku wypadków to tylko niektóre z nich, jednakże łączy je jedna wspólna cecha – ostatecznie prowadzą do utraty zębów. Nawet pojedyncze luki w uzębieniu odbijają się głośnym echem na naturalnej funkcjonalności jamy ustnej, a nawet wpływają na stan zdrowotny całego organizmu. Codzienna rutyna zostaje zaburzona, objawia się to choćby utrudnieniami w spożywaniu ulubionych potraw, a czasami nawet koniecznością rezygnacji z nich. Jednakże dzisiejsza stomatologia zapewnia wiele nowoczesnych rozwiązań pozwalających na komfortowe i skuteczne uporanie się z problemem. Jednym z nich są implanty, stanowiące obecnie najlepszą metodę walki z kłopotliwymi brakami zębowymi.

Najważniejsze informacje o implantach zębowych

Na sam początek powiedzmy sobie, czym tak właściwie jest implant. Otóż jest to mała „śrubka” wytwarzana najczęściej z tytanu, chociaż powszechnie używane są również odpowiedniki cyrkonowe. Wszczepia się ją w miejsce po utraconych korzeniach zębowych, aby przejęła ich funkcję oraz stanowiła podstawę dla zamocowania prac protetycznych rekonstruujących widoczną część zęba. Dzięki swoim biokompatybinym właściwościom implanty nie wywołują żadnych reakcji obronnych organizmu oraz są przez niego traktowane jako własna część, co z kolei powoduje integrację wszczepów z otaczającymi tkankami kostnymi. Taki stan rzeczy wpływa również na stabilność rekonstrukcji, która praktycznie nie różni się od tej prezentowanej przez naturalne zęby.

Poznaj nasz zespół

Implanty zębów

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Implanty zębów

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

Rodzaje leczenia implantologicznego

Leczenie implantologiczne można podzielić na trzy zasadnicze rodzaje, które opierają się na skali braków zębowych:

 

odbudowa pojedynczych braków zębowych – w przypadku braku obejmującego jeden ząb optymalnym wyjściem jest wszczepienie pojedynczego implantu wyposażonego w indywidualnie dobraną koronę protetyczną. Jest ona osadzana na specjalnym łączniku będącym częścią implantu. Stosowana jest również alternatywna metoda mocowania rekonstrukcji na oszlifowanych zębach stałych, jednak nie jest ona rekomendowana, gdyż wymaga ingerencji w zdrowe tkanki pozostałego uzębienia;

 

odbudowa kilkukrotnych braków zębowych (sąsiadujących ze sobą) – kiedy spotykamy się z kilkoma brakami zębowymi obok siebie, skutecznym wyjściem jest wszczepienie implantów w przeciwległe strony luki. Na nich zaś przytwierdza się mosty protetyczne z odbudowami imitującymi naturalne zęby. Można je także zamocować na oszlifowanych naturalnych zębach, ale tak jak przy pojedynczych brakach, nie poleca się tego rozwiązania;

 

odbudowa bezzębia – bezzębie jest powszechnym problemem nie tylko u osób starszych, dotknąć może z różnych powodów przedstawicieli właściwie każdej grupy wiekowej. Efektywnym sposobem walki z tym problemem jest zastosowanie odpowiednich protez na implantach rekonstruujących całe łuki zębowe lub większe partie uzębienia. Tego typu odbudowy cechują się najwyższą możliwą funkcjonalnością oraz estetyką, jako przykład można podać protezę overdenture, którą Pacjenci mogą spokojnie wyciągać z ust w celu higieny, czy rozwiązania metodą “Zęby w 1 dzień” pozwalające na uzyskanie nowego uśmiechu nawet w jeden dzień! Rozwiązania wykorzystujące implanty przewyższają swoje tradycyjne odpowiedniki pod każdym względem i to one są szczególnie rekomendowane przez naszą klinikę.

proteza na implantach Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Leczenie implantologiczne w kilku krokach

  1. Każde leczenie w klinice Novadent rozpoczynamy od konsultacji, podczas której stomatolog rozmawia z Pacjentem na temat jego kłopotu oraz oczekiwań względem terapii. Przeprowadzana zostaje również precyzyjna diagnostyka dostarczająca rzetelnych informacji na temat samego problemu oraz jego źródła. W tym celu wykonamy bezpieczne     i komfortowe badania w postaci RTG lub tomografii komputerowej. Dokładnie zobrazują one struktury twarzoczaszki Pacjenta, a co za tym idzie – jej uwarunkowania anatomiczne. Na podstawie tej dogłębnej analizy sporządzamy plan terapii minimalizujący ryzyko pojawienia się niepożądanych komplikacji oraz nadający procesowi przejrzystego charakteru. Ponadto przedstawimy orientacyjny kosztorys.

   

  2. Jeśli braki w uzębieniu bądź bezzębie były pozostawione same sobie przez dłuższy okres, tkanki kostne mogły ulec degradacji uniemożliwiającej przeprowadzenie implantacji. W takiej sytuacji należy wpierw stworzyć w jamie ustnej odpowiednie warunki przy pomocy odpowiednich zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, m.in. sterowana regeneracja kości.

   

  3. Po zapewnieniu odpowiedniego podłoża wszczepiamy implanty w ustalone     wcześniej miejsca. Na jeden z nich poświęca się z reguły około 30 minut, także podczas wizyty możliwe jest wykorzystanie nawet kilku „śrubek”.

   

  4. Następnie pobieramy dokładne wyciski przy pomocy specjalnej masy. Są one  przekazywane współpracującej z naszą kliniką pracowni protetycznej, gdzie profesjonalny technik stomatologiczny wykona spersonalizowane rekonstrukcje. W międzyczasie Pacjent dysponuje tymczasowymi odpowiednikami pozwalającymi mu na normalne funkcjonowanie.

   

  5. Kiedy otrzymamy już docelowe rekonstrukcje, zapraszamy Pacjenta na ostatnią wizytę (poza wizytami kontrolnymi). Podczas niej podmienimy tymczasowe egzemplarze na ostateczne odbudowy. Wówczas wraz ze stomatologiem weryfikuje on końcowy efekt pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym, ma również okazję na wyrażenie swoich wątpliwości czy uwag.

  Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów

  Przed
  Po

  Pani Dorota z Jarosławia

  Poniższe zdjęcia przedstawiają metamorfozę uzęnienia naszej przesympatycznej Pacjentki, Pani Doroty. Zawsze uwielbiała się uśmiechać i marzyła o ładnych zębach. Praca protetyczna została wykonana na wszystkich górnych i dolnych zębach przez lek. stom. Olimpię Olejarkę. Braki zębowe uzupełniono zaawansowanymi rekonstrukcjami, a pozostałym zębom naturalnym nadano nowy kształt oraz kolor za pomocą nowoczesnych materiałów. W odcinku przednim wykonano mosty porcelanowe na metalu, a w odcinkach bocznych ubytki odbudowała bardzo komfortowa stablina proteza, pozbawiona obniżających wygląd klamer. Tym sposobem uzyskaliśmy wspaniałą estetykę i stabliność zgryzu na wiele lat. Zaznaczmy, że nowy uśmiech współgrają z optymizmem oraz radosnym usposobieniem Pani Doroty.

  Przed
  Po

  Pani Krystyna z Jarosławia

  Pani Krystyna zgłosiła się do naszego gabinetu z problemem nieestetycznych złotych koron. Po przeprowadzonej konsultacji wraz z Pacjentką podjęliśmy decyzję o zastosowaniu koron porcelanowych na metalowej podbudowie oraz komfortowej bezklamrowej protezy, uzupełniającej brakujące zęby w odcinku bocznym. Zakończone leczenie przyniosło znakomite efekty, które w pełni zadowoliły Panią Krystynę i pozwalają jej wyrażać uśmiechem wszelkie emocje.

  Przed
  Po

  Pani Elżbieta z Laszek

  Prezentujemy przypadek Pani Elżbiety, która nie była zadowolona ze swojego uśmiechu i chciała mieć piękne zdrowe zęby. Po konsultacji protetycznej u lek. stom. Olimpii Olejarki, Pacjentka zdecydowała się na kompleksowe leczenie. W jego trakcie zostały zastosowane estetyczne korony i mosty porcelanowe na cyrkonowej podbudowie oraz licówki nakładane metodą Flow Injection, czyli wstrzykiwanego płynnego kompozytu. Dzięki temu uśmiech stał się harmonijny, przywrócno również prawidłowy zgryz. Pani Elżbieta może teraz wygodnie jeść i swobodnie się uśmiechać.

  Przed
  Po

  Pani Barbara z Jarosławia 

  Pani Barbara zgłosiła się do lek. stom. Olimpii Olejarki z powodu nieestetycznej i luźnej protezy oraz startych zębów. Po rozważeniu wszystkich możliwych opcji podjęliśmy decyzję o wykonaniu u Pacjentki pięknych koron i mostów porcelanowych na metalowej podbudowie oraz 2 protez uzupełniających brakujące zęby. Nasza pacjentka odzyskała nie tylko piękny i pełny uśmiech, ale również radość i optymizm, którymi zaraża wszystkich dookoła.

  Przed
  Po

  Pan Wiesław z Łukawca

  Kompleksowe przypadki to coś, co lubimy najbardziej. Poniżej prezentujemy przypadek Pana Wiesława, który zgłosił się do naszego gabinetu celem zmiany estetyki zębów przednich. U Pacjenta wszczepiono dwa implanty: w miejscu brakującej lewej czwórki oraz lewej dwójki, która została usunięta ze względu na duże uszkodzenia. Zaś zęby przednie odbudowano przy pomocy 4 koron porcelanowe na podbudowie cyrkonowej, dzięki czemu otrzymaliśmy piękne, białe uzębienie i harmonijny uśmiech.

  Before After Implanty zębówImplanty zębów

  Pan Adam z Jarosławia

  Pan Adam odwiedził nasz gabinet, gdyż chciał odbudować starte zęby. Nasza ekspertka, lek. stom. Olimpia Olejarka, podczas konsultacji protetycznej zaproponowała plan leczenia, według którego uzębienie zostało optycznie wydłużone oraz delikatnie rozjaśnione, aby zapewnić naturalny efekt. U Pacjenta zastosowano korony i mosty porcelanowo-metalowe. brakujące górne i dolne zęby w odcinkach bocznych przy okazji uzupełniliśmy. Dzięki temu przywrócono prawidłową pracę przeżuwania. Obecność bocznego uzębienia jest niezbędna, żeby praca była trwała, a Pacjent zachował swoje stałe zęby jak najdłużej. Zadowolony Pan Adam wyszedł z gabinetu ciesząc się nowym uśmiechem.

  Zaproponowaliśmy Pani Małgosi wykonanie leczenia przy użyciu licówek i koron oraz wybielania. Odbudowa zębów, a tym samym uśmiech, został idealnie dopasowany do Pacjenta, dzięki ręcznej pracy technika. W efekcie nie było konieczności prowadzenia leczenia ortodontycznego. 

  Before After Implanty zębówImplanty zębów

  Pani Małgosia z Rzeszowa

  Pani Małgosia zgłosiła się na leczenie do nas, ponieważ nie była zadowolona z wyglądu i funkcjonalności swojego uzębienia. Estetykę jej uśmiechu znacząco psuły silne przebarwienia szkliwa oraz widoczna gołym okiem asymetria zgryzu, powstała na starych koronach. 

   

  Zaproponowaliśmy Pani Małgosi wykonanie leczenia przy użyciu licówek i koron oraz wybielania. Odbudowa zębów, a tym samym uśmiech, został idealnie dopasowany do Pacjenta, dzięki ręcznej pracy technika. W efekcie nie było konieczności prowadzenia leczenia ortodontycznego. 

  Komfortowe leczenie implantologiczne w Novadent

  Nasza klinika przykłada bardzo dużą wagę do komfortu przeprowadzanego leczenia, a jednym z jego wyznaczników jest bezbolesność. Dzięki współpracy z wiodącymi producentami branży stomatologicznej pozyskujemy amerykańskie znieczulenie komputerowe, będące najnowocześniejszym sposobem walki z dentofobią (lękiem przed zabiegami dentystycznymi). Specjalny mikroprocesor wbudowany w urządzenie cały czas kontroluje ciśnienie podawania substancji znieczulającej, przez co eliminowany jest ból, nawet podczas iniekcji (jest to możliwe poprzez wytworzenie się płaszcza anemizacyjnego). Ponadto nie pojawia się nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek, odrętwienia twarzy czy przygryzania wargi, a Pacjent może swobodnie komunikować się ze stomatologiem podczas wszelkich czynności. Warto również dodać kilka słów o samym wyglądzie aplikatora – przypomina on „różdżkę” niewywołującą negatywnych skojarzeń z tradycyjnymi strzykawkami.

  Zalety leczenia implantologicznego w klinice Novadent

  Pacjenci podejmujący się leczenia stomatologicznego oczekują przede wszystkim jego pełnej skuteczności. Zastosowanie implantów zaś cechuje się około 98% procentową szansą sukcesu, co stanowi praktycznie bezkonkurencyjny wynik. Oprócz tego ich bardzo ważnym aspektem jest zdolność do scalania się z otaczającymi tkankami, przez co kości są odpowiednio obciążone, czego wynikiem jest zahamowanie ich zaniku. Nie pojawiają się także postarzające twarz zmarszczki czy bruzdy.

  Odbudowanie braków zębowych ma duży wpływ na naturalną równowagę jamy ustnej. Nawet pojedyncza luka destabilizuje siły oddziałujące na poszczególne zęby, prowadząc do ich zbytniego obciążania. Wiąże się to nieraz z nadmiernym ścieraniem, rozchwianiem lub łamaniem zębów. Dzięki wszczepionym implantom i osadzonych na nim rekonstrukcjom można skutecznie zażegnać ten problem. Zaznaczmy, że wynikające z ubytków w uzębieniu wady wymowy również przechodzą do przeszłości, gdyż język znajduje właściwe podparcie.

  Możliwość cieszenia się ulubionymi potrawami jest dla wielu ludzi jednym z ważniejszych aspektów życia. Braki zębowe sprawiają jednak, że nie zawsze jest to możliwe, tym bardziej jeśli chodzi o twardsze produkty takie jak orzechy czy jabłka. Implanty skutecznie rozwiązują ten problem, gdyż oparte na nich odbudowy, jak np. protezy, cechują się znakomitą stabilnością. Oznacza to, że nie ma ryzyka ich wypadania podczas jedzenia, kichania czy nagłego śmiechu, a brak części podniebiennej pozwala na pełne odczuwanie smaku.

  Wszystkie rekonstrukcje protetyczne oparte na implantach charakteryzują się nieprzeciętną wytrzymałością oraz najwyższą możliwą estetyką, wiernie naśladującą naturalne uzębienie pod względem kształtu, koloru czy współczynnika odbijania światła. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów bazujących na ceramice oraz tlenku cyrkonu wykonywane przez nas odbudowy mogą służyć Pacjentom przez długie lata!

  Pani Bogumiła o leczeniu w naszym gabinecie

  Nowoczesny sprzęt diagnostyczny

  Zaawansowane urządzenia pozwalają na przeprowadzenie niezbędnych badań, które mają kluczowe znaczenie dla powodzenia całej terapii. Dlatego nasza klinika zaopatrzyła się w nowoczesną aparaturę wykonującą punktowe oraz panoramiczne zdjęcia RTG, dające dokładny wgląd w struktury kostne jamy ustnej Pacjenta. Mają one szczególny wkład przy zabiegach endodontycznych, a także ekstrakcji zębów. Oprócz tego wykorzystujemy tomografię komputerową zapewniającą trójwymiarowy obraz twarzoczaszki. Dzięki informacjom uzyskanym w ten sposób konstruowany jest rzetelny plan leczenia, pozwalający na maksymalne zredukowanie ryzyka pojawienia się powikłań. Wszystkie niezbędne czynności diagnostyczne przeprowadzamy na miejscu, dzięki czemu nasi Pacjenci oszczędzają sporo cennego czasu.

  Implanty zębowe

  Implant zębaod 3 500 zł
  Most na 2 implantachod 14 800 zł

  Obecnie implanty zębowe święcą wiele tryumfów i postrzegane są jako najskuteczniejszy sposób odbudowy braków zębowych. Pod ich nazwą kryją się drobne „śrubki” wytwarzane z biokompatybilnych materiałów. Przejmują one funkcje utraconych korzeni oraz stanowią trzon, na którym mocowane są rekonstrukcje protetyczne imitujące widoczną część zębów. Mogą to być korony zębowe przy pojedynczych lukach, mosty w przypadku obszerniejszych ubytków oraz protezy rozwiązujące problem bezzębia. Implanty przywracają jamie ustnej jej naturalną funkcjonalność, a co za tym idzie – dawny komfort życia. Warto wspomnieć, że prace na nich osadzane charakteryzują się bardzo wysoką estetyką, do złudzenia przypominając naturalne uzębienie.

  implanty zębowe Jarosław

  Doświadczeni eksperci

  Innowacyjne technologie oraz sprzęt są dużym wsparciem podczas leczenia stomatologicznego, jednak jego sukces jest uzależniony przede wszystkim od umiejętności stomatologa. Będący jednocześnie właścicielami Novadent eksperci odbierali swoje wykształcenie na prestiżowych uczelniach, a doświadczenie dzięki praktyce w renomowanych placówkach stomatologicznych skupiających prawdziwych specjalistów. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach lub szkoleniach, gdyż jak każda dziedzina medycyny stomatologia ulega ciągłym zmianom oraz wypracowuje nowe rozwiązania. Podejmując się terapii w naszym gabinecie, możesz mieć pewność, że dobro Twojego uśmiechu leży w dobrych rękach!

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeśli uciążliwe braki zębowe utrudniają Ci czerpanie radości z życia, umów się na wizytę w gabinecie Novadent! Nasza oferta obfituje w rozwiązania pozwalające na skuteczną walkę z tym problemem, a osiągane dzięki nim efekty estetyczne są doprawdy spektakularne! Aby się z nami skontaktować, zadzwoń pod numer 734 767 987.

  implanty stomatologiczne Jarosław

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   

  Głównym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia implantacji jest niedostateczna ilość tkanek kostnych niepozwalająca nadać implantom odpowiedniej stabilności. Jednakże nie wyklucza to możliwości zastosowania implantów całkowicie, gdyż wykonanie odpowiednich zabiegów chirurgicznych (np. sterowana regeneracja kości) stworzy odpowiednie warunki w jamie ustnej.

  Wszczepienie jednego implantu zajmuje około 15 minut, więc podczas jednej wizyty można zastosować nawet kilka z nich.

  Leczenie implantologiczne jest stosowane w obliczu różnego rodzaju braków zębowych: pojedynczych (korony protetyczne), kilkukrotnych (mosty protetyczne) czy bezzębia (protezy). Same w sobie implanty stanowią jedynie podstawę przejmującą funkcję korzeni zębów, zaś ich widoczna część jest rekonstruowana przez odpowiednie odbudowy.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Implanty zębów
  Olimpia Olejarka - ZnanyLekarz.pl
  Implanty zębów
  Novadent.
  4.9
  Based on 71 reviews
  powered by Facebook
  Karolina Mizgiel
  Karolina Mizgiel
  2024-03-27T09:17:40+0000
  Na chwilę obecną korzystam z leczenia u Pani Doktor Olimpii. Leczenie przeprowadzane jest kompleksowo, cały proces... szczegółowo i dokładnie omawiany. Leczenie przebiega bezboleśnie, w miłej atmosferze. Mój strach przed leczeniem stomatologicznym został przełamany. Serdecznie polecam wizytę w Klinice Novadent.read more
  Iwona Raba
  Iwona Raba
  2024-02-06T09:31:37+0000
  Wszystko na najwyższym poziomie 😍 Bardzo polecam
  Implanty zębów
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Implanty zębów