Protezy zębów Jarosław

Protezy zębów Jarosław

Piękny i zdrowy uśmiech to wręcz zwieńczenie wspaniałych chwil, jakie spędzamy z najbliższymi, czerpiąc z życia pełnymi garściami. Niestety, doświadczenie dobitnie pokazuje, że Pacjenci nierzadko borykają się z problemami dotyczącymi zębów, w tym  najpoważniejszym, jakim jest ich utrata. Konieczne staje się wtedy kompleksowe leczenie stomatologiczne pozwalające zrekonstruować uzębienie, niezwykle skutecznie imitując naturalne warunki. Nasza protetyka w Jarosławiu wykorzystuje innowacyjne rozwiązania zapewniające uzyskanie efektu w postaci pięknego i pełnego uśmiechu, którym będziesz mógł cieszyć się przez długie lata! Po zakończonej terapii bez przeszkód będziesz mógł cieszyć się pełnią życia. 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o protezach zębowych w Jarosławiu

Braki zębowe negatywnie wpływają niemal na każdy aspekt życia. Dlatego koniecznym okazało się opracowanie skutecznych rozwiązań, które pozwalają przywrócić piękny i pełny uśmiech. Tym właśnie zajmuje się protetyka. W jej ramach wykonuje się korony zębowe, idealnie sprawdzające się przy rekonstrukcji pojedynczego zęba, mosty zębowe, stosowane w obliczu większych braków, oraz protezy zębowe w Jarosławiu, które swoje możliwości pokazują przede wszystkim w przypadku bezzębia. Odbudowy te umożliwiają przywrócenie naturalnej równowagi w jamie ustnej, tym samym po zakończonym leczeniu znów można cieszyć się pełnią życia!

W Novadent dążymy do tego, by spełnić marzenie Pacjentów o pięknym i pełnym uśmiechu. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie tego celu nie jest proste, dlatego w codziennej praktyce wykorzystujemy innowacyjne technologie, takie jak tomografię komputerową. Obok tradycyjnych rekonstrukcji z powodzeniem stosujemy nowoczesne protezy overdenture czy odbudowy mocowane na stałe do implantów. Coraz większą popularnością cieszy się metoda Zęby w 1 dzień. Jest to innowacyjne rozwiązanie wymagające ogromnych umiejętności i doświadczenia lekarzy, pozwalające w bardzo krótkim czasie odbudować całe łuki zębowe! Dzieje się tak, ponieważ wszczepione implanty niemal natychmiast są obciążane przez tymczasową protezę zębową. Różnorodność stosowanych przez nas rozwiązań sprawia, że zawsze możemy w pełni spełnić oczekiwania Pacjentów i przywrócić na ich twarze uśmiechy, o jakich zawsze marzyli.

Poznaj nasz zespół

Protezy zębów

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Protezy zębów

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

 Rodzaje protez zębowych

Odbudowanie utraconych zębów to złożony proces, który wymaga od lekarzy ogromnej wiedzy, bogatego doświadczenia i umiejętności. Jednak bez wykorzystania nowoczesnych rozwiązań niemożliwym byłoby przywrócenie na twarz pięknego oraz pełnego uśmiechu. Dlatego bardzo często na początku leczenia wykorzystujemy tomografię komputerową, za której sprawą uzyskiwany jest obraz 3D umożliwiający dokonanie analizy warunków jamy ustnej czy zaplanowanie całej terapii. To między innymi właśnie dzięki temu możemy zaproponować oraz dobrać odpowiednie rekonstrukcje protetyczne pozwalające spełnić marzenie Pacjentów o pełnym uśmiechu. Warto pamiętać, że w ramach odbudów można wyróżnić protezy ruchome, które Pacjent może bez przeszkód wyjąć z ust (protezy akrylowe, szkieletowe czy overdenture), a także stałe, mocowane do zdrowych zębów lub osadzane na implantach, pozwalające przywrócić naturalne warunki w jamie ustnej. 

 

 

Protezy akrylowe – stosunkowo niedroga metoda odbudowania całego łuku zębowego. Wykorzystywane najczęściej jako rozwiązanie tymczasowe przed zastosowaniem innej odbudowy. Niestety protezy akrylowe nie pozwalają przywrócić naturalnych warunków w jamie ustnej, co oznacza, że niemożliwym staje się pogryzienie wszystkich pokarmów. Wraz z użytkowaniem zmniejsza się ich stabilność, tym samym mogą wypaść w najmniej oczekiwanym momencie. Do wad należy również niska wytrzymałość tego typu rekonstrukcji.

 

 

Protezy szkieletowe – wykorzystywane są w przypadku odbudowy kilku braków zębowych. W rozwiązaniu tym zastosowana jest niewielka część podniebienna, co umożliwia odczuwanie wszystkich smaków. Mocuje się je do zdrowego uzębienia za pomocą specjalnych, metalowych elementów, które mogą niestety delikatnie obniżać wygląd uśmiechu. Protezy szkieletowe są stosowane jako alternatywa dla mostów protetycznych.

 

 

Protezy teleskopowe – to idealne rozwiązanie pozwalające zrekonstruować znaczne braki zębowe. Działanie tej odbudowy opiera się na tzw. teleskopach, czyli dwóch koronach: pierwsza z nich znajduje się po wewnętrznej stronie protezy, natomiast druga jest na stałe przytwierdzona do oszlifowanego wcześniej zęba. W ten sposób proteza jest stabilnie osadzana w jamie ustnej. Stosowane do jej produkcji materiały zapewniają wysoką estetykę.

 

 

Protezy overdenture – innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zrekonstruowanie całego łuku zębowego przy zachowaniu wysokiej stabilność. Jest to ruchoma odbudowa osadzana na specjalnych łącznikach. Te z kolei zamocowane są do wcześniej wszczepionych implantów. Możliwość wyciągnięcia protezy overdenture znacznie ułatwia czynności higieniczne. Ponadto stabilizacja na implantach powoduje, że nie istnieje ryzyko jej wypadnięcia w najmniej oczekiwanym momencie. Nie ma też możliwości zadławieniem się  nią w trakcie snu.

 

 

Protezy na implantach – w Novadent zawsze dążymy do przywrócenia naturalnych warunków jamy ustnej i uzyskania efektu, który niczym nie będzie różnił się od własnych zębów. Takie możliwości dają właśnie protezy osadzane na stałe na implantach. Rozwiązanie to wymaga przeprowadzenia zabiegu implantologicznego. Polega ono na wszczepieniu kilku implantów w miejsca po utraconych korzeniach. Procedura jest w pełni komfortowa oraz bezbolesna, ponieważ wykorzystujemy innowacyjne amerykańskie komputerowe znieczulenie. Warto również wspomnieć, że skuteczność tego leczenia sięga prawie 100%! Następnie konieczne jest pobranie wycisku uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam doświadczeni technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują indywidualnie dopasowane odbudowy. Ostatni etap całe terapii polega na jej stabilnym zamocowaniu do implantów. Od tej pory można cieszyć się funkcjonalnym i pięknie wyglądającym uśmiechem. Po zakończeniu procesu w końcu będziesz mógł cieszyć się ulubionymi potrawami. Zapomnisz także o zasłanianiu ust w towarzystwie, ponieważ rozwiązanie to pozwala niezwykle sugestywnie imitować naturę. Nic dziwnego, że o tej metodzie zwykło się mówić „trzecie zęby stałe”.

 

 

Zęby w 1 dzień – rewolucyjna wręcz metoda rekonstrukcji całych łuków zębowych, która wykorzystywana jest wyłącznie w renomowanych klinikach stomatologicznych, gdzie leczenie oparte jest na najwyższych standardach. Polega ona na wszczepieniu 4 lub 6 implantów w miejsca po utraconych korzeniach. Tytanowe śrubki niemal natychmiast obciążane są protezą tymczasową, co oznacza, że dzień, w którym nas odwiedzisz zakończy się uzyskaniem pięknego uśmiechu. Po trwającym kilka tygodni integrowaniu się implantów z kością mocuje się ostateczną rekonstrukcję. Metoda Zęby w 1 dzień jest idealna dla wszystkich Pacjentów, którzy nie mogą pozwolić sobie na długą przerwę w codziennym funkcjonowaniu.

proteza na czterech implantach Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Dlaczego warto zdecydować się na leczenie protetyczne?

  Współczesna stomatologia dostarcza skuteczne metody, pozwalające zrekonstruować pełne łuki zębowe. Jeżeli więc marzysz o pięknym uśmiechu, koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w naszej klinice. Po zakończonym leczeniu wygląd Twojej twarzy całkowicie się odmieni. Korzystnie wpływa to na samopoczucie i pozwala odzyskać pewność siebie. Pacjenci niejednokrotnie wspominają, że ich życie prywatne wreszcie nabrało barw. Jak się okazuje, piękny oraz pełny uśmiech ma również wpływ na sukcesy w pracy. Jak to możliwe? Odzyskany komfort psychiczny sprawia, że Pacjent chętniej podejmuje się różnego rodzaju inicjatywy, które mogą zostać zauważone przez przełożonych. Przekłada się to oczywiście na możliwość dostania awansu i sukcesów w życiu zawodowym.

   

  Zrekonstruowanie uzębienia przy użyciu protez wpływa korzystnie nie tylko na wygląd uśmiechu, ale przede wszystkim pozwala przywrócić pełną funkcjonalność. Co to znaczy dla Ciebie? W końcu będziesz mógł bez większych problemów pogryźć wszystkie produkty, nawet te bardzo twarde. Z jednej strony zaczniesz czerpać radość ze smaku swoich ulubionych dań, z drugiej – do organizmu dostarczyć można wszystkie niezbędne składniki odżywcze wraz z dietą. Ponadto prawidłowo rozdrobnione pożywienie ogranicza ryzyko przeciążenia układu trawiennego. Decydując się więc na leczenie protetyczne, możesz znacznie poprawić stan swojego zdrowia. Warto również pamiętać, że w przypadku zastosowania implantów zahamowany zostaje proces zaniku tkanki kostnej. Dzieje się tak, ponieważ siły w jamie ustnej są odpowiednio rozkładane, a kość prawidłowo obciążona.

   

  Z poważnymi brakami zębowymi wiąże się nieprawidłowa wymowa niektórych głosek. Do wypowiedzenia niektórych dźwięków język wymaga pełnego kontaktu z uzębieniem. Problem ten może zostać skutecznie rozwiązany w przypadku odbudowania zębów przy pomocy odpowiedniej protezy. Z odzyskaniem prawidłowej wymowy wiąże się także przywrócenie pewności siebie. Od tej pory nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wystąpić publicznie. Wszelkie obawy wreszcie odejdą w zapomnienie.

  Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów

  Przed
  Po

  Pani Dorota z Jarosławia

  Poniższe zdjęcia przedstawiają metamorfozę uzęnienia naszej przesympatycznej Pacjentki, Pani Doroty. Zawsze uwielbiała się uśmiechać i marzyła o ładnych zębach. Praca protetyczna została wykonana na wszystkich górnych i dolnych zębach przez lek. stom. Olimpię Olejarkę. Braki zębowe uzupełniono zaawansowanymi rekonstrukcjami, a pozostałym zębom naturalnym nadano nowy kształt oraz kolor za pomocą nowoczesnych materiałów. W odcinku przednim wykonano mosty porcelanowe na metalu, a w odcinkach bocznych ubytki odbudowała bardzo komfortowa stablina proteza, pozbawiona obniżających wygląd klamer. Tym sposobem uzyskaliśmy wspaniałą estetykę i stabliność zgryzu na wiele lat. Zaznaczmy, że nowy uśmiech współgrają z optymizmem oraz radosnym usposobieniem Pani Doroty.

  Przed
  Po

  Pani Barbara z Jarosławia

  Pani Barbara borykała się z brakami zębowymi oraz wysuwającą górną jedynką, dlatego też zwróciła się do naszego gabinetu z prośbą o pomoc. Podczas konsultacji uznaliśmy, że najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pięciu koron porcelanowych na podbudowie metalowej oraz bezklamrowej protezy, która uzupełnia brakujące zęby, przywracając jednocześnie komfort przeżuwania pokarmów. Ostateczne rezultaty zadowoliły Pacjentkę, oddając jej ponowną możliwość czerpania radości z jedzenia!

  Przed
  Po

  Pani Barbara z Jarosławia 

  Pani Barbara zgłosiła się do lek. stom. Olimpii Olejarki z powodu nieestetycznej i luźnej protezy oraz startych zębów. Po rozważeniu wszystkich możliwych opcji podjęliśmy decyzję o wykonaniu u Pacjentki pięknych koron i mostów porcelanowych na metalowej podbudowie oraz 2 protez uzupełniających brakujące zęby. Nasza pacjentka odzyskała nie tylko piękny i pełny uśmiech, ale również radość i optymizm, którymi zaraża wszystkich dookoła.

  Pani Bogumiła o leczeniu w naszym gabinecie

  Leczenie protetyczne krok po kroku

  1. Konsultacja – leczenie w naszej klinice zawsze zaczynamy od wizyty konsultacyjnej. To świetny moment, aby porozmawiać o wszystkich Twoich oczekiwaniach względem leczenia. Będziesz mógł też opowiedzieć o swoich wątpliwościach i lękach, w których pokonaniu pomoże nasz doświadczony ekspert. Wykorzystując takie urządzenia jak tomograf komputerowy czy RTG, możemy dokładnie ocenić stan  zdrowia jamy ustnej oraz rozpoznać wszelkie niepokojące zmiany. Na podstawie wywiadu i diagnostyki wykonywanej w naszej klinice możemy dobrać odpowiednie metody leczenia. Na wizycie konsultacyjnej zostanie Ci również przedstawiony plan terapii oraz wstępny kosztorys. Możliwość wykonania wszystkich badań na miejscu i przejrzystość procedur sprawia, że zagwarantujemy Ci pełny komfort od początku leczenia.

   

   

  2. Wszczepienie implantów – jeżeli zdecydowałeś się na zastosowanie protezy na implantach, konieczne będzie przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Polega ono na umieszczeniu kilku tytanowych śrubek w miejsce utraconych korzeni. Wykorzystujemy nowoczesne systemy, co sprawia, że sukcesem kończy się niemal 100% zabiegów. Ponadto ten proces jest w pełni komfortowy i bezbolesny za sprawą amerykańskiego komputerowego znieczulenia. Implanty pozwalają przywrócić optymalne warunki w jamie ustnej, dlatego zawsze zalecamy to rozwiązanie. Okres integracji tytanowych śrubek z kością trwa najczęściej kilka tygodni.

   

   

  3. Pobranie wycisków – następnym krokiem jest pobranie wycisku. W tym celu wykorzystuje się specjalną masę, która jest przekazywana do pracowni protetycznej, gdzie doświadczeni technicy przygotowują odpowiednie rekonstrukcje indywidualnie dopasowane do Pacjentów.

   

   

  4. Wykonanie protezy – technicy z dbałością o każdy najmniejszy szczegół przygotowują rekonstrukcje protetyczne. Ich wysokie umiejętności, wiedza, a także zastosowanie najwyższej jakości materiałów sprawiają, że możliwe jest uzyskanie efektów zbliżonych do naturalnego piękna.

   

   

  5. Założenie protezy – leczenie kończy się oddaniem pracy protetycznej. W przypadku zastosowania implantów koniecznie jest zamocowanie protezy do tytanowych śrubek. Po wyjściu z naszej kliniki będziesz mógł w końcu cieszyć się pełnią życia.

  Protezy zębowe

  Bezzębie jest ogromnym problemem, jednakże stomatologia znalazła jego proste i komfortowe rozwiązanie – protezy zębowe. Mają one za zadanie rekonstruować pełne łuki zębowe lub ich określone części, aby możliwe było przywrócenie naturalnej funkcjonalności jamy ustnej. Gabinet Novadent przeprowadza leczenie przy pomocy każdej odmiany protez, lecz szczególnie rekomendujemy egzemplarze wykorzystujące implanty. Za ich pomocą odbudowa uzębienia cechuje się wyjątkową estetyką nieustępującą prezentowanej przez stałe uzębienie.

  Zespół ekspertów 

  Novadent to klinika, którą tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizują się oni w różnych dziedzinach stomatologii, a ich bliska współpraca na każdym etapie leczenia sprawia, że możliwe jest uzyskanie efektów, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata. Nasi lekarze nieustannie podnoszą swoje umiejętności, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach w Polsce oraz za granicą. W swojej codziennej pracy wykorzystują innowacyjne technologie, takie jak tomografia komputerowa, które pozwalają podnieść skuteczność leczenia i komfort Pacjenta w trakcie wykonywania zabiegów. Decydują się na leczenie w Novadent, masz więc pewność, że swój uśmiech oddajesz w ręce prawdziwych ekspertów. Przekonało się o tym już 2000 Pacjentów!

  Bezbolesne leczenie

  Leczenie stomatologiczne nie budzi dobrych skojarzeń. Wizja bolesnych zabiegów sprawia, że wielu Pacjentów boi się wizyty w gabinecie. W naszej klinice dokładamy wszelkich starań, aby uczynić leczenie w pełni komfortowym. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy wyposażyć gabinety w amerykańskie komputerowe znieczulenie. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że w trakcie podawania środka znieczulającego nie odczuwa się nieprzyjemnego rozpierania tkanek, a po zakończonym leczeniu nie występuje typowe odrętwienie. Wszystko za sprawą specjalnego mikroprocesora, który jest odpowiedzialny za ilość dostarczanego znieczulenia do organizmu. Projektanci zadbali również o odpowiedni wygląd urządzenia. Strzykawka została zastąpiona przez aplikator, który swoim kształtem przypomina magiczną różdżkę. Właśnie z tych powodów komputerowego znieczulenia nie mogło zabraknąć w naszej klinice stomatologicznej.

  Co możesz teraz zrobić?

  Chcesz, aby Twoje życie nabrało kolorów? Koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w Novadent. Przywrócimy na Twoją twarz uśmiech, dzięki zastosowaniu odpowiednich protez, które niezwykle sugestywnie imitują naturalne piękno. Przekonało się o tym już ponad 2000 Pacjentów. Aby się z nami skontaktować, zadzwoń pod numer 734 767 987.

  protetyka stomatologiczna Jarosław

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   

  Proces tworzenia indywidualnej protezy wymaga dużej precyzji oraz     dbałości o najdrobniejsze detale. W tym momencie widoczna jest     waga umiejętności oraz doświadczenie technika stomatologicznego     odpowiedzialnego za ich wykonanie. Z reguły czas potrzebny do     produkcji rekonstrukcji protetycznych waha się od 5 dni do dwóch     tygodni, zależnie od ich rodzaju.

  Pewnej zmiany jadłospisu wymagają tradycyjne protezy akrylowe, gdyż nie przywracają one całkowicie naturalnej funkcjonalności jamy     ustnej. Wówczas jedzenie niektórych produktów (zwłaszcza twardych, np. orzechy) jest trudniejsze, a często nawet niemożliwe. Rekonstrukcje oparte na implantach są pozbawione tego problemu.

  W przypadku korzystania z tradycyjnych ruchomych protez należy wyciągać je z ust na noc oraz przechowywać w suchym miejscu. Ich czyszczenie z kolei sugeruje się wykonywać przy użyciu specjalnych szczoteczek oraz past. Przy protezach na implantach świetnym dopełnieniem procesu jest wykorzystanie irygatorów, które pomogą skutecznie usunąć resztki pokarmów oraz osady z trudno dostępnych miejsc.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Protezy zębów
  Novadent.
  4.9
  Based on 78 reviews
  powered by Facebook
  Beata Zalita
  Beata Zalita
  2024-06-14T14:53:14+0000
  Bardzo miła obsługa i kompetentna Pani doktor. Wizyta przebiegła pomyślnie bez komplikacji
  Witold Magierski
  Witold Magierski
  2024-06-13T09:26:07+0000
  Polecam miła obsługa i pełen profesjonalizm 👍
  Protezy zębów
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Protezy zębów