fbpx

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Jarosław

5L5A3146-q05nimvkqa2gvqcz17drg3pjl4njimai93lbrxk700

Nieskuteczny, bolesny i długotrwały proces… Tak bardzo często określane jest leczenie kanałowe. Przykre doświadczenia z przeszłości lub historie znajomych tylko utwierdzają jego złowieszczy obraz. W naszej klinice udowadniamy, że zabieg ten może wyglądać całkowicie inaczej! Wszystko za sprawą ogromnych umiejętności naszych lekarzy, którzy w swojej codziennej praktyce wykorzystują niezwykle precyzyjne mikroskopy. To właśnie dzięki nim bardzo często całe leczenie kanałowe może zostać przeprowadzone w trakcie 1 wizyty, a uzyskiwane efekty są przewidywalne. 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o endodoncji

Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem zapaleń miazgi. Na jej gruncie zostały opracowane skuteczne rozwiązania pozwalające uratować zęby, które w przeszłości skazane były na usunięcie. W ramach endodoncji wykonywane jest cieszące się złą sławą leczenie kanałowe. W Novadent dokładamy wszelkich starań, by udowodnić, że jego złowieszczy charakter to tylko mit. Podczas zabiegu precyzyjnie usuwamy miazgę zęba z komory zęba oraz kanałów,  a następnie wolną przestrzeń wypełniamy specjalnym i w pełni bezpiecznym materiałem, jakim jest gutaperka. Dążymy do wysokiej skuteczności wykonywanego leczenia, a także możliwości jego przeprowadzenia w trakcie 1 wizyty, postanowiliśmy w codziennej praktyce wykorzystywać niezwykle precyzyjny mikroskop. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz innowacyjnych urządzeń sprawia, że zabiegi endodontyczne w Novadent są w pełni komfortowe, a Pacjenci opuszczają naszą klinikę z uśmiechem na twarzy.

Poznaj nasz zespół

IMG 4950 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu.
W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń.
W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.

IMG 4934 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

Leczenie kanałowe w 1 dzień!

W dużej mierze to właśnie od dokładnego planowania zależy powodzenie całego leczenia. Dlatego każdą terapię w Novadent rozpoczynamy od wykonania wszystkich niezbędnych badań w naszym centrum diagnostycznym. Zostało ono wyposażone w takie urządzenia jak RTG punktowe, które pozwala uzyskać dokładne zdjęcie całego zęba. Na tej podstawie ekspert może ocenić jego stan zdrowia oraz określić długość wszystkich kanałów. W ten sposób lekarz uzyskuje wszystkie niezbędne informacje, tym samym może dobrać odpowiednie metody leczenia i zadecydować, czy możliwe jest wykonanie całego zabiegu w trakcie 1 wizyty.

W naszej klinice stomatologicznej wykorzystujemy mikroskop stosowany w renomowanych placówkach na całym świecie. Pozwala on na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia, przez co lekarz uzyskuje dokładny obraz pola zabiegowego. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby precyzyjnie odnalazł i oczyścił wszystkie kanały główne oraz boczne, a następnie je wypełnił. Zastosowanie podczas leczenia kanałowego mikroskopu sprawia, że jego skuteczność wzrasta do ponad 95%! Ponadto w wielu przypadkach możliwe jest jego przeprowadzenie w trakcie zaledwie 1 wizyty. Za komfort podczas leczenia odpowiada również amerykańskie komputerowe znieczulenie, dzięki któremu każdy zabieg wykonujemy bez bólu!

5L5A3507 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Leczenie kanałowe krok po kroku

  1. Pierwszym etapem każdego leczenia w naszej klinice jest wizyta konsultacyjna. Będziesz mógł na niej zadawać wszystkie nurtujące pytania i podzielić się wszelkimi wątpliwościami. Na tym etapie wykonujemy również wszystkie niezbędne badania na miejscu, które pozwalają dokładnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej. Do diagnostyki wykorzystujemy w pełni bezpieczne narzędzia, między innymi RTG punktowe. Następnie ekspert przygotowuje plan leczenia i przedstawia wstępny kosztorys. W ten sposób od samego początku wiesz, jak będzie przebiegała cała terapia.

   

  2. Chory ząb zabezpieczamy za pomocą koferdamu, przez co do jamy ustnej nie przedostają się środki płuczące, z kolei do kanałów nie wnikają bakterie ze śliny. Zastosowane przez nas rozwiązania sprawiają, że cały proces jest w pełni bezpieczny.

   

  3. W celu uzyskania dostępu do zęba konieczne jest jego otwarcie. W ten sposób lekarz może bez większych przeszkód usunąć miazgę z komory zębowej i kanałów.

   

  4. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi kanały są poszerzane. Pozwala to je dokładnie oczyścić środkami płuczącymi o działaniu przeciwbakteryjnym.

   

  5. Kolejnym krokiem jest wypełnienie oczyszczonych kanałów za pomocą ciekłej gutaperki. Na koniec utracone fragmenty zęba są uzupełniane przez wypełnienia światłoutwardzalne lub wkłady koronowo-korzeniowe wraz z koroną protetyczną.

  Leczenie kanałowe bez bólu

  Dentofobia, czyli poważny lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to problem, z którym boryka się wielu Pacjentów. Spowodowane jest to strachem przed bólem w trakcie leczenia. Mamy tego świadomość, dlatego w Novadent dokładamy wszelkich starań, aby uczynić terapię w pełni komfortową. Z tego właśnie powodu w naszej klinice wykorzystujemy innowacyjne amerykańskie komputerowe znieczulenie. Jest to rozwiązanie, które zapewnia komfort w trakcie całego zabiegu. Co ważne, zastosowanie tej formy znieczulenia sprawia, że nie jest odczuwane nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek podczas podawania substancji znieczulającej, a po leczeniu nie występuje typowe odrętwienie. Ponadto projektanci zadbali o wygląd urządzenia – budząca nieprzyjemne skojarzenia strzykawka została zastąpiona przez specjalny aplikator, który kształtem przypomina czarodziejską różdżkę. Zapewnienie bezbolesnego i komfortowego leczenia to korzyści, jakie płyną z zastosowania amerykańskiej formy znieczulenia, dlatego nie mogło jej zabraknąć w Novadent.

  Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów

  Before After Novadent Jaroslaw Pani Barbara 2 przed Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębówNovadent Jaroslaw Pani Barbara 2 po Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów

  Pani Barbara z Jarosławia 

  Pani Barbara chciała uporać się ze startymi i przeciążonymi zębami, co było wywołane chorobą okluzyjną. Aby odbudować uszkodzenia, przeprowadzliśmy leczenie przy pomocy koron oraz mostów porcelanowych na metalowej podbudowie, a także estetycznej bezklamrowej protezy. Zmiana wyglądu uzębienia Pacjentki jest zauważalna gołym okiem, a Pani Barbara nie wstydzi się już uśmiechać w towarzystwie!

  Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

  Pojawienie się nawet delikatnego bólu to sygnał, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezbędna. Najczęściej problemem okazuje się próchnica, której wyleczenie jest stosunkowo proste. Niestety, Pacjenci często lekceważą pierwsze objawy, a tym samym rezygnują z wizyty w gabinecie stomatologicznym. Prowadzi to do rozwoju choroby, przeradzającej się w zapalenie miazgi zęba. Objawia się ono intensywnym stałym bólem niepozwalającym normalnie funkcjonować. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem dla zęba jest wykonanie leczenia kanałowego. Przeprowadzane jest także, kiedy doszło do poważnych uszkodzeń mechanicznych będących przyczyną obumarcia miazgi. Zabiegi endodontyczne wykonuje się również w przypadku pojawienia się zapalenia tkanek otaczających wierzchołek korzenia lub przy zgorzeli miazgi.

  Stomatologia zachowawcza
  Niemal każdy przynajmniej raz w życiu był zmuszony odwiedzić gabinet stomatologiczny, by usunąć zmiany próchnicowe. Ich leczeniem i rozpoznawaniem zajmuje się właśnie stomatologia zachowawcza. Pamiętaj, aby natychmiast po zauważeniu jakichkolwiek objawów udać się do kliniki, ponieważ w ten sposób można zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości. W naszym gabinecie leczenie zębów odbywa się z użyciem lup stomatologicznych lub mikroskopu, przez co znacząco wzrasta anatomiczna dokładność oraz estetyka stosowanych przez nas wypełnień. Zaś Pacjenci poszukujący wyjątkowej jakości rekonstrukcji mogą skorzystać z nowoczesnych nakładów koronowych inlay/onlay. Odznaczają się one nieprzeciętną wytrzymałością i naturalnym wyglądem, a wytwarzane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisków uzębienia.
  5L5A4213 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów

  Leczenie kanałowe w Novadent!

  Leczenie kanałowe w 1 dzień – zastosowanie niezwykle precyzyjnych mikroskopów pozwala w wielu przypadkach przeprowadzić zabieg endodontyczny w 1 dzień.

  Skuteczne leczenie – wykorzystywane przez nas rozwiązania sprawiają, że sukcesem kończ się ponad 95% wykonanych zabiegów.

  Bez bólu – w codziennej pracy stosujemy amerykańskie komputerowe znieczulenie, dzięki któremu całe leczenie przebiega w pełni komfortowo.

  Pełny uśmiech – leczenie kanałowe jest niejednokrotnie ostatnią deską ratunku dla chorego zęba, tym samym jego wykonanie pozwala zachować pełny uśmiech.

  Wysokiej jakości materiały – do odbudowania utraconych fragmentów zęba wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały, przez co możliwe jest uzyskanie niezwykle naturalnego efektu.

  Umów się na wizytę!

  Jeżeli doskwiera Ci przeszywający ból zęba, nie zwlekaj – koniecznie odwiedź naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną. Nasi eksperci dobiorą odpowiednie metody leczenia, które pozwolą uzyskać przewidywane efekty. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 734 767 987.

  5L5A3225 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   

  Nowoczesne znieczulenie komputerowe skutecznie eliminuje wszelkie bolesne odczucia podczas zabiegu, przez co przebiega ona całkowicie komfortowo i bez stresu.

  Leczenie kanałowe w Novadent standardowo przeprowadzamy przy użyciumikroskopu stomatologicznego. Zapewnia on 25-krotne przybliżenie pola zabiegowego, dzięki czemu dentysta jest w stanie dokładnie odnaleźć i oczyścić wszystkie kanały zębowe. W ten sposób osiąga się 95% skuteczność zabiegu, a jego realizacja zajmuje często 1 dzień!

  Leczenie kanałowe jest przeprowadzane najczęściej w sytuacji zapalenia miazgi oraz mechanicznych urazów zębów. Często ów zabieg jest ostatnią deską ratunku dla zęba.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  logo facebook Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów
  Novadent.
  4.9
  Based on 65 reviews
  powered by Facebook
  Samuel Kunach
  Samuel Kunach
  2023-09-19T11:36:15+0000
  Polecam bardzo serdecznie, miła obsługa i pełen profesjonalizm.
  Dominika Serdeczna
  Dominika Serdeczna
  2023-08-07T11:34:01+0000
  Serdecznie polecam Novadent dr. Łukasz jest konkretnym profesjonalistą z ogromną wiedzą. Plan na dalsze leczenie już... się tworzy 😊read more
  Zrzut ekranu 2019 12 02 o 17.25.23 e1575305733282 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów
  5L5A4277 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów
  5L5A3685 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów
  5L5A3112 Prywatny stomatolog Jarosław | kompleksowe leczenie zębów | Implanty zębów