Stomatologia estetyczna Jarosław

stomatologia estetyczna Jarosław

Współcześnie dla wielu osób pięknie wyglądający uśmiech jest niezwykle ważny. Dlatego Pacjenci chętnie korzystają z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej w Jarosławiu, które pozwalają przywrócić utracony blask zębów. W naszej klinice od  lat skutecznie spełniamy marzenia o pięknie wyglądającym uśmiechu, wykorzystując w tym celu wiele innowacyjnych rozwiązań. Nowoczesne zabiegi, wiedza i umiejętności lekarzy sprawiają, że życie Pacjentów zmienia się na lepsze.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii estetycznej

Głównym zadaniem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu zębów. Ważne jest jednak, aby uzyskany efekt był jak najbardziej zbliżony do naturalnego piękna. W Novadent zwracamy na to szczególną uwagę, ponieważ pragniemy, by Pacjenci mogli przez długie lata cieszyć się olśniewającym uśmiechem. W tym celu przeprowadzamy w pełni bezpieczne i skuteczne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

 

 

Do naszej kliniki Pacjenci najczęściej zgłaszają się, chcąc uzyskać efekt bielszych zębów. W takiej sytuacji wykonuje się zabieg wybielania. W Novadent stosujemy innowacyjną metodą nakładkową, dzięki której możliwa jest nie tylko poprawa koloru uzębienia, ale przede wszystkim uniknięcie efektów ubocznych występujących przy tradycyjnych rozwiązaniach. Ponadto w naszej klinice w Jarosławiu przeprowadzamy wybielanie zębów martwych, które znajduje zastosowanie po zakończeniu leczenia kanałowego.

Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są licówki, czyli cienkie płatki, które mocuje się do zewnętrznej powierzchni zębów. Wykonywane są one z materiału kompozytowego lub porcelany. Licówki pozwalają skutecznie odmienić nie tylko kolor zębów, ale również ich kształt, rozmiar, a także długość. Warto pamiętać, że rozwiązanie to idealnie sprawdza się przy zamykaniu diastemy, czyli niewielkiej przerwy między górnymi jedynkami. W Novadent stosujemy również wyjątkową metodę flow injection. Dzięki niej można założyć licówki bez konieczności szlifowania zębów.

 

 

Jedną z najczęstszych przyczyn odwiedzania gabinetu stomatologicznego są zmiany próchnicowe. Do uzupełnienia ubytków najczęściej wykorzystuje się wypełnienia światłoutwardzalne. W naszej klinice obok standardowych metod wykorzystujemy nowoczesne estetyczne nakłady koronowe inlay/onlay, które wykonuje się z materiału kompozytowego lub porcelany w profesjonalnej pracowni protetycznej. Idealnie sprawdzają się one do uzupełnianie większych ubytków próchnicowych, a także do odbudowania zębów po złamaniu. Wytrzymałość i wysoka estetyka wypełnień inlay/onlay sprawia, że jest to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez Pacjentów.

Motywująca historia Pani Anetty

Poznaj nasz zespół

Stomatologia estetyczna

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Stomatologia estetyczna

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

Hollywood smile

Wiele osób z podziwem patrzy na olśniewające uśmiechy gwiazd z Hollywood. Jak uzyskiwane są takie efekty? Stomatologia estetyczna dostarcza wielu różnych rozwiązań, które zapewniają nieskazitelną biel i idealną symetrię zębów. Okazuje się, że Ty również możesz cieszyć się takim efektem! W naszej klinice zapoznamy się ze stanem Twojego uzębienia i na tej podstawie dobierzemy odpowiednie metody. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu licówki, które pozwalają na znaczną odmianę wyglądu zębów. Świetnie sprawdza się także wybielanie. Warto jednak pamiętać, że Hollywood smile odwołuje się do amerykańskiego wzorca piękna. Właśnie z tego powodu Pacjenci coraz częściej rezygnują z nieskazitelnego wyglądu uśmiechu na rzecz efektów, które będą sugestywnie imitować naturalne piękno. Nasz lekarz pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję tak, abyś opuścił Novadent ciesząc się pięknym uzębieniem.

Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów

Przed
Po

Pani Sylwia z Przemyśla

Do naszego gabinetu zgłosiła się Pani Sylwia, której marzeniem była zmiana kształtu i koloru jedynek przed swoim weselem. Ponieważ ślub jest piękną i niezapomnianą chwilą, warto podkreślić na zdjęciach własną urodę oraz uśmiech pięknym uzębieniem. Niewielka odmiana wspomnianych jedynek wystarczyła, żeby uśmiech stał się bardziej szczery, a nasza Pacjentka bardziej pewna siebie. Dla Pani Sylwii wykonaliśmy dwie korony pełnoceramiczne, znacząco poprawiające estetykę uśmiechu podczas tego ważnego dnia.

Przed
Po

Pani Elżbieta z Laszek

Prezentujemy przypadek Pani Elżbiety, która nie była zadowolona ze swojego uśmiechu i chciała mieć piękne zdrowe zęby. Po konsultacji protetycznej u lek. stom. Olimpii Olejarki, Pacjentka zdecydowała się na kompleksowe leczenie. W jego trakcie zostały zastosowane estetyczne korony i mosty porcelanowe na cyrkonowej podbudowie oraz licówki nakładane metodą Flow Injection, czyli wstrzykiwanego płynnego kompozytu. Dzięki temu uśmiech stał się harmonijny, przywrócno również prawidłowy zgryz. Pani Elżbieta może teraz wygodnie jeść i swobodnie się uśmiechać.

Przed
Po

Pani Katarzyna z Jarosławia

Do naszego gabinetu zgłosiła się Pani Katarzyna, od dawna marząca o olśniewającym białym uzębieniu. Lek. stom. Olimpia Olejarka po przeprowadzonej konsultacji zaproponowała Pacjentce wybielanie przy pomocy specjalnych nakładek. To bardzo bezpieczna metoda zapewniająca najlepsze efekty i odcień zębów. Po zakończonym procesie Pani Katarzyna dysponuje pięknym uśmiechem, którym wyraża wszelkie emocje.

Przed
Po

Pani Paulina ze Jarosławia

Prezentujemy metamorfozę uśmiechu Pani Pauliny, która chciała zmienić wygląd swoich przednich zębów. Czuła dyskomfort z powodu ich koloru oraz kształtu, przez co mało się uśmiechała i unikała szminek, aby nie podkreślać koloru zębów. Razem z Pacjentką podjęliśmy decyzję o wykonaniu 6 licówek porcelanowych, umożliwiających zmianę barwy, kształtu i długości uzębienia. Przeprowadzone leczeniu wykazało, że zmiana nie ogranicza się jedynie do uśmiechu – po metamorfozie wyglądu zębów Pani Paulina stała się bardziej radosna i pewna siebie, a nowe uzębieni podkreśliło jej piękne rysy twarzy. Po opuszczeniu gabinetu Pacjentka uznała, iż w końcu kupi czerwoną szminkę i uwydatni tym samym zęby, których wcześniej nie chciała pokazywać. Za część kliniczną terapii odpowiada lek. stom. Olimpia Olejarka.

Przed
Po

Pani Katarzyna z Jarosławia

Pani Katarzyna zgłosiła się do nas, ponieważ chciała zmienić swój uśmiech, Marzyła o zębach, które będą równe i białe, ale będą wyglądać naturalnie. Doktor Olimpia po wykonaniu kompleksowej diagnostyki, przedstawiła rekomendowane możliwości leczenia. Pani Katarzyna zdecydowała się na wykonanie licówek porcelanowych, które są najbardziej estetycznym i trwałym rozwiązaniem. Zobaczcie jakie piękne efekty przyniosło leczenie.

Wybielanie zębów Jarosław

Białe zęby – to właśnie one sprawiają, że można poczuć się w pełni komfortowo i cieszyć pełnią życia. Niestety istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na kolor uśmiechu. Przede wszystkim warto podkreślić, że przebarwienia są spowodowane naturalnym procesem ścierania się szkliwa, dlatego wraz z wiekiem na zębach mogą pojawić się szare przebarwienia. Jednak najintensywniejsze zmiany koloru uzębienia spowodowane są codziennie spożywanymi produktami, które zawierają silne barwniki. Oznacza to, że jedzenie jagód, wiśni czy picie herbaty albo kawy może mieć zgubny wpływ na wygląd uśmiechu. Jeszcze większych zmian mogą spodziewać się osoby palące papierosy. To właśnie one są odpowiedzialne nie tylko za nieestetyczne przebarwienia, ale również mocniejsze odkładanie się kamienia nazębnego, który negatywnie wpływa na zdrowie oraz wygląd zębów.

Współczesna stomatologia opracowała skuteczne rozwiązania, które pozwalają poradzić sobie z tym problemem. Jednym z nich jest wybielanie pozwalające na uzyskanie bielszych zębów nawet o kilka odcieni. Za sprawą tego zabiegu będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem, o jakim zawsze marzyłeś. W Novadent przed wybielaniem wykonujemy profesjonalną higienizację jamy ustnej, co pozwala usunąć wszelkie szkodliwe osady negatywnie wpływające na zdrowie i wygląd uzębienia. Warto również pamiętać, że w razie konieczności leczymy zęby z próchnicy.

 

Wybielanie nakładkowe – jest to innowacyjna metoda wybielania stosowana wyłącznie w renomowanych klinikach stomatologicznych, ponieważ pozwala uzyskać śnieżnobiały uśmiech bez efektów ubocznych, takich jak nadwrażliwość zębów po zabiegu. Przy tym rozwiązaniu konieczne jest na początku pobranie wycisku uzębienia. Na tej podstawie przygotowywane są specjalne nakładki, które zostaną Ci przekazane wraz ze specjalnym środkiem wybielającym. Ekspert wytłumaczy, jak powinieneś korzystać z tego zestawu. W tym momencie cały proces przenosi się do domowego zacisza, gdzie Twoim zadaniem będzie zakładanie w nocy na zęby nakładek wypełnionych preparatem wybielającym. Wybielanie tą metodą trwa około 2 tygodni, natomiast pierwsze efekty możesz zobaczyć już po kilku dniach.

 

Wybielanie zębów martwych – wykonuje się je na uzębieniu, które w przeszłości było leczone kanałowe. W takim wypadku niezwykle ważne jest, aby przeprowadzić precyzyjną diagnostykę, z wykorzystaniem takich urządzeń jak RTG, dzięki czemu lekarz będzie mógł ocenić, czy wszystkie kanały zostały szczelnie wypełnione. Następnie, przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności, do komory zęba wprowadza się preparat wybielający. Działanie substancji sprawia, że możliwe jest usunięcie nieestetycznych przebarwień.

stomatologia estetyczna Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Licówki zębowe Jarosław

  Wybielanie nie zawsze wystarcza do tego, aby uzyskać wymarzony efekt w postaci pięknego uśmiechu. W takich przypadkach z pomocą przychodzą licówki, czyli niewielkie płatki mocowane do zewnętrznej powierzchni zębów, co pozwala zmienić ich kolor, kształt, długość oraz rozmiar. Rozwiązanie to świetnie również sprawdza się w przypadku zamykania diastemy, czyli szczeliny między górnymi jedynkami.

   

  Licówki kompozytowe – rozwiązanie to pozwala niemal natychmiast uzyskać oczekiwany efekt. W trakcie wizyty na powierzchnię zębów nakładana jest odpowiednia ilość materiału kompozytowego, który jest formowany do pożądanego kształtu. Następnie jest on utwardzany za pomocą promieni specjalnej lampy. Główną wadą licówek kompozytowych jest stosunkowo niska wytrzymałość, co sprawia, że są one stosowane głównie jako rozwiązanie tymczasowe.

   

  Licówki porcelanowe – przeznaczone są dla Pacjentów, którzy oczekują nie tylko wysokiej estetyki, ale również wytrzymałości. Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie zębów i ich ewentualne delikatne oszlifowanie. Następnie pobiera się wyciski, które przekazywane są do pracowni protetycznej, gdzie technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują indywidualnie dopasowane licówki. W tym celu wykorzystują wysokiej jakości porcelanę, która niezwykle sugestywnie imituje naturalne piękno. Kolejnym krokiem jest ich zamocowanie na stałe do wcześniej przygotowanych zębów. Licówki porcelanowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie. Nie ulegają one również przebarwieniom, co oznacza, że wspaniałymi efektami można cieszyć się przez długie lata. Warto pamiętać, aby od razu po zabiegu unikać spożywania ciepłych albo zimnych produktów.

   

   Licówki flow injection – jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala w całkowicie nieinwazyjny sposób poprawić wygląd zębów. Dzieje się tak, ponieważ przy tej metodzie nie jest wymagane szlifowanie uzębienia, tym samym nie dochodzi do ingerencji w zdrowe tkanki. Właśnie z tego powodu jest to metoda, na którą Pacjenci coraz chętniej się decydują. Po zakończonym zabiegu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

  Licówki

  Pod tajemniczą nazwą licówek kryją się cieniutkie ceramiczne płatki mocowane do przedniej  części zęba. Mają one za zadanie modelować jego kształt, maskować przebarwienia oraz poprawiać kolor. Często stosuje się je także do kamuflowania nieestetycznych przerw pomiędzy górnymi jedynkami (diastem). Stanowią główną metodę osiągania efektu Hollywood Smile, czyli śnieżnobiałego uśmiechu znamiennego dla gwiazd amerykańskiego kina. Założenie licówek to bardzo bezpieczny zabieg, gdyż wymaga jedynie lekkich ingerencji w strukturę zębów, a czas potrzebny na jego przeprowadzenie wymaga 2-4 wizyt. Ich zastosowanie poleca się osobom cieszących się zdrowym uzębieniem, ale też borykającym się z jego umiarkowanymi schorzeniami. W naszej ofercie można znaleźć także nowoczesne odpowiedniki w technologii Flow Injection tzw bonding, niewymagające wcześniejszego szlifowania zębów.

  wybielanie zębów Jarosław

  Inlay i onlay

  Najczęstszą przyczyną wizyt Pacjentów w gabinecie stomatologicznym są zmiany próchnicowe. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie leczenia zachowawczego, które polega na oczyszczeniu chorych tkanek, a następnie uzupełnieniu powstałych ubytków. Standardowym rozwiązaniem w takim przypadku są wypełnienia światłoutwardzalne. Dbałość o estetykę, funkcjonalność i wytrzymałość sprawiła, że na gruncie współczesnej stomatologii zostały opracowane nakłady koronowe inlay/onlay, które świetnie nadają się do uzupełnienia większych ubytków próchnicowych. Wykorzystywane są one również w sytuacjach, kiedy konieczne jest odbudowanie fragmentu zęba po uszkodzeniu mechanicznym.

   

  Na początku należy odpowiednio przygotować uzębienie i oczyścić chore tkanki. Następnie pobierany jest wycisk, który przekazuje się do pracowni protetycznej. To właśnie tam doświadczeni technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują estetyczne wypełnienia inlay/onlay. W celu uzyskania pożądanych właściwości stosuje się wysokiej jakości porcelanę, którą poddaje się procesom polimeryzacji oraz utwardzania. Dzięki temu nakłady koronowe są niezwykle wytrzymałe, odporne na ścieranie i uszkodzenia. Zastosowany do ich produkcji materiał sprawia, że idealnie komponują się wyglądem z resztą uzębienia. Warto również pamiętać, że wypełnienia inlay/onlay mogą zostać wykonane z kompozytu. Ostatnim etapem jest zamocowanie na stałe nakładów koronowych. Od tej pory będziesz mógł cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem.

  Zespół ekspertów

  Przywrócenie pięknego i zdrowego uśmiechu to złożony proces, który wymaga od lekarzy ogromnej wiedzy oraz umiejętności. Dlatego w celu uzyskania najlepszych efektów nasi eksperci współpracują ze sobą na każdym etapie leczenia. W codziennej praktyce wykorzystują różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania, które pozwalają podnieść skuteczność wykonywanych zabiegów, a także zapewnić komfort Pacjenta. Nasi lekarze nieustannie poszerzają swoją wiedzę oraz rozwijają umiejętności, uczestnicząc na różnych kursach i szkoleniach w Polsce, a także za granicą. Wybierając Novadent, masz więc pewność, że oddajesz swój uśmiech w dobre ręce.  

  Co możesz teraz zrobić?

  Pragniesz cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem? Marzysz o nieskazitelnym kształcie zębów? Koniecznie zdecyduj się na zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wykonywane w Novadent. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 734 767 987.

  licówki zębowe Jarosław

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   

  Wybielanie zębów nie ma wpływu na dotychczasowe wypełnienia, także konieczność ich wymiany nie występuje. Sugeruje się jednak ich zastąpienie w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów estetycznych.

  Po wybielaniu zębów sugeruje się utrzymanie przynajmniej 14 dni od     wykonania zabiegu. Polega ona na czasowym wykluczeniu z jadłospisu produktów o silnym działaniu barwiącym, np. kawy, herbaty,         napojów gazowanych, jagód, czerwonego wina lub ciemnych sosów.

  Wykonywane w profesjonalnym gabinecie wybielanie nie stanowi żadnego zagrożenia dla zębów, sam zabieg poprzedza się standardowo higienizacją jamy ustnej mającą na celu usunięcie wszelkich kłopotliwych osadów czy kamienia nazębnego.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Stomatologia estetyczna
  Novadent.
  4.9
  Based on 78 reviews
  powered by Facebook
  Beata Zalita
  Beata Zalita
  2024-06-14T14:53:14+0000
  Bardzo miła obsługa i kompetentna Pani doktor. Wizyta przebiegła pomyślnie bez komplikacji
  Witold Magierski
  Witold Magierski
  2024-06-13T09:26:07+0000
  Polecam miła obsługa i pełen profesjonalizm 👍
  Stomatologia estetyczna
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Stomatologia estetyczna