Profilaktyka stomatologiczna Jarosław

Higienizacja zębów Jarosław

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – jest to zasada, którą od lat wyznajemy w naszej klinice stomatologicznej. Dlatego z ogromną dbałością podchodzimy do wykonywania wszystkich czynności profilaktycznych, ponieważ to właśnie one pozwalają wzmocnić uzębienie i ochronić je przed wystąpieniem niebezpiecznych zmian. Oczywiście, przede wszystkim należy zadbać o zęby w domu poprzez szczotkowanie czy nitkowanie. Nie należy jednak zapominać o regularnym odwiedzaniu kliniki stomatologicznej, gdzie przeprowadzona zostanie profesjonalna higienizacja jamy ustnej. To właśnie między innymi za jej sprawą będziesz mógł przez długie lata cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Dlaczego warto usunąć kamień nazębny? 

Pewnie nieraz słyszałeś o konieczności regularnego odwiedzania kliniki stomatologicznej w celu przeprowadzenia higienizacji jamy ustnej. To właśnie za jej sprawą możliwe jest usunięcie kamienia nazębnego w naszej klinice w Jarosławiu. Dlaczego to takie ważne? Okazuje się, że osad ten jest niezwykle szkodliwy dla zdrowia jamy ustnej. Kamień nazębny to idealne środowisko dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, które mogą być odpowiedzialne za powstanie próchnicy czy chorób przyzębia. Dolegliwości te są najczęstszymi przyczynami utraty zębów. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny w celu usunięcia kamienia nazębnego.


Jak jednak powstaje ten niezwykle szkodliwy osad? Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka nazębna. Jej usunięcie jest niezwykle proste – wystarczy prawidłowo wyszczotkować zęby oraz skorzystać z nici dentystycznej. Problem zaczyna jednak pojawiać się w sytuacji, gdy zrezygnujemy z wykonania domowych zabiegów higienizacyjnych. Po kilku godzinach dochodzi do zmineralizowania płytki nazębnej, a tym samym do powstania kamienia nazębnego. Jego wyeliminowanie jest  możliwe wyłącznie w profesjonalnej klinice stomatologicznej, ponieważ występuje konieczność zastosowania innowacyjnych urządzeń, takich jak skaler. Stosowane w Novadent rozwiązania zapewniają nie tylko skuteczność i znakomite efekty, ale również bezpieczeństwo. Dzięki wykorzystywanym przez nas metodom będziesz mógł przez długie lata cieszyć się pięknym oraz zdrowym uśmiechem.

Poznaj Panią Anettę, która zdecydowała się na leczenie w Novadent

Poznaj nasz zespół

Profilaktyka

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Profilaktyka

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

Profesjonalna higienizacja zębów krok po kroku

1. Każdego Pacjenta zawsze zachęcamy do skorzystania z wizyty konsultacyjnej. To właśnie w jej trakcie lekarz będzie mógł zapoznać się ze stanem zdrowia Twojej jamy ustnej, a także odpowiedzieć na wszystkie pytania. W razie konieczności ekspert rozwieje również wszelkie wątpliwości, a także zaproponuje odpowiednie rozwiązania. W ten sposób uzyskasz efekty, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania.

 

 

2. W naszej klinice zabiegi z zakresu higienizacji wykonuje doświadczona i wykwalifikowana higienistka stomatologiczna. Jej umiejętności oraz wiedza zapewniają bezpieczeństwo w trakcie całego procesu. Pierwszym etapem gabinetowej higienizacji jamy ustnej w Jarosławiu jest skaling. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie, skaler. Wytwarza on ultradźwięki, co pozwala na wprawienie w ruch kamienia nazębnego, a następnie jego skuteczne usunięcie. Warto pamiętać, że ten trwający około 30 minut proces jest w pełni bezpieczny i komfortowy.

 

 

3. Kolejnym etapem jest piaskowanie, czyli zabieg, w którego trakcie wykorzystuje się piaskarkę. Jest to specjalne urządzenie emitujące pod ciśnieniem mieszaninę wody, proszku i powietrza. Strumień ten kierowany jest na powierzchnię zębów, dzięki czemu możliwe jest usunięcie wszystkich szkodliwych osadów, również z przestrzeni międzyzębowych. W trakcie tego zabiegu do uzębienia dostarczane są specjalne minerały, co pozwala wzmocnić zęby. Etap ten trwa ok. 10 minut. 

 

 

4. Następnie przeprowadza się polerowanie zębów. Podczas tego trwającego około 20 minut zabiegu wykorzystywane są specjalne szczoteczki. Dzięki temu zęby są gładkie i lśniące. 

 

 

5. Na koniec wykonuje się fluoryzację, która polega na dostarczeniu do uzębienia dodatkowej ilości fluoru. Efekt ten uzyskuje się poprzez nałożenie na zęby specjalnego preparatu, który działa przeciwpróchnicowo i zmniejsza nadwrażliwość zębów. Po zakończonej wizycie będziesz mógł cieszyć się zdrowym i piękny uśmiechem.

usuwanie kamienia nazębnego Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Codzienna profilaktyka w domu

  Oczywiście regularnie wykonywane gabinetowe higienizacje zębów w Jarosławiu są niezwykle ważne, jednak zdrowe uzębienie w głównej mierze zależy od prawidłowej domowej profilaktyki. Podstawową czynnością jest szczotkowanie zębów. Powinno ono być wykonywane co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Przy tej czynności niezwykle istotna jest właściwa technika. W trakcie szczotkowania należy wykonywać ruchy wymiatające. Jeżeli nie masz pewności, czy prawidłowo dbasz o swoje zęby, koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną – doświadczona higienistka przeprowadzi dla Ciebie instruktaż, a także pomoże przy wyborze odpowiednich akcesoriów. W ten sposób zyskasz pewność, że właściwie szczotkujesz uzębienie, tym samym zmniejszając ryzyko wystąpienia poważnych dolegliwości.

   

   

  Warto jednak pamiętać, że samo szczotkowanie nie wystarczy. Konieczne jest również skorzystanie z nici dentystycznej, dzięki czemu możliwe jest usunięcie wszelkich szkodliwych osadów z przestrzeni międzyzębowych. Jak prawidłowo należy wykonywać tę czynność? Przede wszystkim należy przygotować około 50-centymetrowy odcinek nici, który nawija się na środkowe palce, zostawiając między nimi wolny 5-centymetrowy kawałek. Umieszcza się go następnie między zębami i delikatnie przesuwa z góry na dół. Pomimo że czynność ta jest prosta, należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie podrażnić dziąseł. W ten sposób będziesz mógł prawidłowo zadbać o swoje uzębienie.

   

   

  Uzupełnieniem tych czynności jest płukanie ust specjalnymi płynami. Z jednej strony pozwalają one jeszcze lepiej usunąć wszelkie szkodliwe osady, z drugiej – przywracane jest prawidłowe pH w jamie ustnej. Dzięki temu można zapobiec erozji szkliwa, a tym samym osłabieniu uzębienia. Przy wyborze płynu należy pamiętać, aby jego skład nie zawierał alkoholu, przez co można uniknąć uszkodzeń mechanicznych. Usta płucze się przez około 30 sekund w taki sposób, aby substancja nie pozostawała w bezruchu. Wszystkie czynności profilaktyczne wykonywane w domu pozwalają skutecznie zadbać o zdrowie jamy ustnej.higienizacje

  Umów się na wizytę!

  Pragniesz przez długie lata cieszyć się zdrowym uśmiechem? A może zauważyłeś, że na Twoich zębach odkłada się nieestetyczny osad? W takich przypadkach nie zwlekaj – koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną, gdzie pomożemy zadbać o zdrowie Twojej jamy ustnej. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 734 767 987.

  Profilaktyka

  Konsekwentna profilaktyka ma ogromne znaczenie dla zdrowia uśmiechu, gdyż przeprowadzane regularnie wizyty kontrolne połączone z gabinetową higienizacją pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnych zagrożeń, a co za tym idzie – ułatwią leczenie oraz znacząco zmniejszą jego koszty. Novadent wykonuje pełen pakiet zabiegów higienizacyjnych, w który wchodzi m.in. skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków lub polerowanie specjalnym proszkiem. Oprócz tego przeprowadzamy lakowanie zębów zaawansowanymi lakierami wzmacniającymi szkliwo zębowe.

  Higienizacja zębów Jarosław

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   

  Gabinetową higienizację jamy ustnej zaleca się przeprowadzać przynajmniej dwa razy do roku, co 6 miesięcy. Osoby palące powinny jednak częściej uczęszczać na wizyty kontrolne, gdyż są bardziej narażone na odkładanie się kamienia nazębnego.

  Zasadniczą zaletą gabinetowej higienizacji jest możliwość usunięcia kamienia nazębnego tworzącego dobre warunki dla rozwoju bakterii próchnicy. Dodatkowo polerowanie zębów, piaskowanie czy lakowanie wzmacniają szkliwo.

  Najważniejszym aspektem domowych higienizacji jest regularne szczotkowanie zębów. Powinno się je wykonywać po większych posiłkach, przynajmniej dwa razy dziennie. Powinno się zwracać uwagę na poprawną technikę mycia zębów, a w ramach uzupełnienia procesu używać nici dentystycznych i płynów do płukania ust.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Profilaktyka
  Novadent.
  4.9
  Based on 78 reviews
  powered by Facebook
  Beata Zalita
  Beata Zalita
  2024-06-14T14:53:14+0000
  Bardzo miła obsługa i kompetentna Pani doktor. Wizyta przebiegła pomyślnie bez komplikacji
  Witold Magierski
  Witold Magierski
  2024-06-13T09:26:07+0000
  Polecam miła obsługa i pełen profesjonalizm 👍
  Profilaktyka
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Profilaktyka