Zęby w 1 dzień Jarosław

proteza na czterech implantach Jarosław

Na czym polega ta metoda odbudowy braków zębowych?

Nowoczesna stomatologia zna różne sposoby na odbudowę uzębienia.

Do tych, które dają najlepsze efekty, należy metoda “Zęby w 1 dzień”. 

Na czym polega tego rodzaju leczenie implantoprotetyczne?

Na czym polega metoda “Zęby w 1 dzień”?

To wyjątkowy rodzaj protezy. Ma ona formę mostu zamocowanego na czterech implantach, który odbudowuje pełny łuk zębowy. Implanty – niewielkie tytanowe elementy – wszczepiamy w kość żuchwy lub szczęki. Tam integrują się z tkanką kostną. Dzięki temu skutecznie przejmują rolę naturalnych korzeni zębowych. W ten sposób stają się podstawą pod uzupełnienie protetyczne, która zapewnia mu wyjątkową stabilność.

 

Jakie jeszcze zalety ma metoda “Zęby w 1 dzień”?

To tylko cztery implanty

Jeśli borykasz się z bezzębiem, metoda “Zęby w 1 dzień” jest warta rozważenia, ponieważ nie musisz każdego zęba zastępować osobnym implantem. W tej metodzie wystarczą zaledwie cztery implanty do odbudowy pełnego łuku zębowego. Niewielka liczba implantów (w pełni jednak wystarczająca dla stabilnego zamocowania i prawidłowego funkcjonowania mostu) wpływa na zmniejszenie kosztów, szybszy przebieg zabiegu, a także krótszy czas rekonwalescencji.

Poznaj nasz zespół

Zęby w 1 dzień

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Zęby w 1 dzień

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.
proteza na implantach Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Natychmiastowy efekt

  Dlaczego metoda ta nosi nazwę “Zęby w 1 dzień”? Ponieważ już w dniu zabiegu opuścisz gabinet z nowymi zębami. Oczywiście potrzeba czasu, by po zabiegu zagoiły się tkanki, a implanty zintegrowały się z kością – zajmuje to zwykle od dwóch do nawet sześciu miesięcy. Jednak dzięki odpowiednim metodom nawiercania i specjalnej konstrukcji używanych przez nas implantów mają one wysoką stabilizację pierwotną. To sprawia, że możemy je od razu obciążać. Dlatego już tego samego dnia mocujemy na nich protezę tymczasową, która jest nie tylko estetyczna, ale i w pełni funkcjonalna. Później, gdy zakończy się okres gojenia tkanek i integracji implantów, wymieniamy ją na protezę docelową.

  Implanty wszczepiane pod kątem

  W metodzie “Zęby w 1 dzień” dwa tylne implanty wszczepiamy pod kątem. Taki sposób ma duże atuty. Zwiększa bezpieczeństwo zabiegu, pozwalając nam ominąć zatokę szczękową w górnym łuku, a w dolnym nerw zębodołowy dolny.

  Zanik kości nie jest przeszkodą

  W przypadku braków zębowych kość żuchwy lub szczęki traci swoje obciążenie i zaczyna ulegać stopniowemu zanikowi (atrofii). Jest to problem w leczeniu implantologicznym, ponieważ aby było ono skuteczne, implanty muszą zintegrować się z tkanką kostną. To zadanie jest utrudnione, jeśli nie jest ona w odpowiednim stanie i ilości. Dlatego w ramach przygotowania do leczenia implantologicznego często wykonuje się dodatkowe zabiegi, takie jak sterowana regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej.

   

  Jednak metodę “Zęby w 1 dzień” można z powodzeniem zastosować nawet u Pacjentów ze znacznym zanikiem kości, i to bez przeprowadzania tych dodatkowych zabiegów. Osiągamy to również dzięki wszczepianiu tylnych implantów pod kątem. Ten sposób implantacji daje lekarzowi więcej możliwości w kwestii wyboru lokalizacji implantów – może więc wybrać pod implanty te miejsca, w których znajdzie tkankę kostną w odpowiedniej do tego ilości.

   

  Pani Bogumiła o leczeniu w naszym gabinecie

  Pełna funkcjonalność jamy ustnej

  Tradycyjne protezy ruchome przywracają jedynie częściową funkcjonalność jamy ustnej. W przeciwieństwie do nich dzięki zamocowaniu na implantach proteza wykonana metodą “Zęby w 1 dzień” przywraca pełną funkcjonalność jamy ustnej. Można zatem bez problemu spożywać nawet twarde pokarmy, takie jak orzechy.

  implanty zębowe Jarosław

  Przenoszenie sił żucia na kość

  Protezy na implantach przenoszą siły żucia na kość (a nie tylko na błony śluzowe, jak w protezach ruchomych). W ten sposób tkanka kostna odzyskuje naturalne obciążenie, co sprawia, że proces jej zaniku zostaje spowolniony.

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie “Zęby w 1 dzień”, zapraszamy do Novadentu. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 734 767 987 lub wypełniając formularz.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Zęby w 1 dzień
  Novadent.
  4.9
  Based on 78 reviews
  powered by Facebook
  Beata Zalita
  Beata Zalita
  2024-06-14T14:53:14+0000
  Bardzo miła obsługa i kompetentna Pani doktor. Wizyta przebiegła pomyślnie bez komplikacji
  Witold Magierski
  Witold Magierski
  2024-06-13T09:26:07+0000
  Polecam miła obsługa i pełen profesjonalizm 👍
  Zęby w 1 dzień
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Zęby w 1 dzień