Stomatologia zachowawcza Jarosław

odbudowa zębów Jarosław
Próchnica wciąż jest bardzo powszechnym problemem oraz jednym z najczęstszych powodów utraty zębów. Zmiany przez nią wywoływane stopniowo uszkadzają szkliwo, a wynikające z tego podrażnienia głębszych struktur zębów sprawiają ból mogący znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jednakże stomatologia zachowawcza znalazła odpowiednie rozwiązanie w postaci nowoczesnych uzupełnień, a wczesna konsultacja z dentystą oraz ich prędkie zastosowanie może uchronić nasz uśmiech przed wieloma nieprzyjemnościami.

Niezbędne informacje na temat stomatologii zachowawczej

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest leczenie wszelkich skutków działania bakterii próchniczych, które najczęściej objawiają się pod postacią ubytków. Ich wystąpienie jest jasno sygnalizowane przez ból zębów, pojawiający się szczególnie podczas spożywania posiłków, chociaż niektórzy Pacjenci skarżą się na niego np. podczas schylania się lub leżenia. Kiedy zauważymy u siebie tę kłopotliwą przypadłość, należy jak najszybciej skierować swoje kroki do gabinetu stomatologicznego.


Bagatelizowanie problemu i stosowanie domowych metod leczenia tylko pogłębi problem, gdyż odwlekanie właściwego rozwiązania naraża zęby na dalszy rozwój choroby. Przez to nieunikniona terapia może się znacznie skomplikować, co generuje jedynie niepotrzebny stres oraz dodatkowe koszta. Ponadto próchnica w skrajnej formie jest przyczyną utraty zębów, a nawet pojedyncza luka w uzębieniu prowadzi stopniowo do kolejnych, mamy więc tutaj do czynienia z książkowym przykładem efektu domina.


Utrzymanie uśmiechu w odpowiednim zdrowiu jest możliwe przede wszystkim dzięki regularnym wizytom kontrolnym (przynajmniej raz na 6 miesięcy), podczas których stomatolog dokona przeglądu uzębienia. Ma on wtedy okazję zdiagnozować ewentualne problemy w ich wczesnym stadium, co wyeliminuje konieczność zastosowania znacznie mniej inwazyjnych metod zapobiegawczych w przyszłości. Oprócz tego przeprowadzone zostaną zabiegi profilaktyczne mające na celu usunięcie kamienia nazębnego czy wzmocnienie szkliwa. Okazywana w ten sposób troska wobec uzębienia pozwoli cieszyć się jego dobrą kondycją przez długi czas!

Poznaj nasz zespół

Stomatologia zachowawcza

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Stomatologia zachowawcza

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

Leczenie próchnicy

Jednym z głównych czynników odpowiadających za pozytywne efekty leczenia stomatologicznego jest odpowiednia diagnostyka, pozwalająca na pełne zrozumienie istoty problemu oraz jego źródła. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki nowoczesnej aparaturze pozwalającej dokładnie zobrazować tkanki budujące jamę ustną Pacjenta. W Novadent używamy do tego zaawansowanych urządzeń wykonujących punktowe lub panoramiczne zdjęcia RTG. Mają one szczególne znaczenie przy słynnym leczeniu kanałowym, gdyż pozyskane dzięki nim informacje znacząco zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu tego zabiegu. Oprócz tego zaopatrzyliśmy się w tomograf komputerowy, trójwymiarowo odzwierciedlający wszelkie struktury kostne twarzoczaszki. Gruntowna analiza służy również sporządzeniu uwzględniającego najdrobniejsze detale planu terapii, a także kosztorysu. Nadają one całej procedurze transparentności, ponieważ Pacjenci posiadają świadomość wszelkich czynności z nią związanych.

 

Kiedy zakończymy etap diagnostyczny, przystępujemy do właściwego leczenia zachowawczego. Niezbędne jest wstępne usunięcie tkanek zaatakowanych przez zmiany próchnicze, przebiega ono bezboleśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnego znieczulenia komputerowego. Kiedy już ząb jest dokładnie oczyszczony, przechodzimy do założenia odpowiednich wypełnień światłoutwardzalnych, używanych standardowo w naszym gabinecie. Istnieje możliwość dopasowania ich do koloru zęba, przez co będą praktycznie niezauważalne.

Pani Paulina opowiada o leczeniu w Novadent

stomatolog Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Wysokiej jakości wypełnienia w Novadent

  Nasz gabinet przykłada wielką wagę do satysfakcji klienta oraz spełniania jego oczekiwań, z tego powodu zadbaliśmy o możliwość wykorzystania nowoczesnych wypełnień pozyskiwanych od wiodących firm branży stomatologicznej:

   

  wypełnienia światłoutwardzalne – powszechnie stosowane w placówkach     stomatologicznych kierujących się najwyższymi standardami. Wypierają one stopniowo klasyczne materiały amalgamatowe, które mimo swojej skuteczności mogły szkodliwie oddziaływać na zdrowie     Pacjenta. Wypełnienia światłoutwardzalne są używane w naszej klinice standardowo, cechują się nieprzeciętną wytrzymałością, a bogata paleta kolorów pozwala je dopasować odpowiednio do pozostałego uzębienia. Procedura ich zakładania jest bardzo prosta: stomatolog umieszcza „plombę” w przewidzianym miejscu, a następnie ją formuje. Potem wystawia uzupełnienia na działanie światła emitowanego przez specjalną lampę, dzięki czemu zyskuje ono właściwą twardość. Pacjent może jeść i pić zaraz po zejściu z fotela, co zapewnia wyjątkowy komfort;

   

  bonding – cieszący się obecnie wielką popularnością sposób wypełniania wszelkich ubytków oraz odbudowy uszkodzeń zębów. Bonding jest plastycznym i wytrzymałym materiałem bazującym na kompozycie. Lekarz może go ukształtować niemal w dowolny sposób, dzięki czemu osiągana jest wyjątkowa estetyka oraz dokładność w uzupełnianiu uszkodzeń korony zębowej. To rozwiązanie wykorzystuje się także przy zamykaniu diastem.

  Zobacz efekty leczenia u naszych Pacjentów

  Przed
  Po

  Pani Sylwia z Przemyśla

  Do naszego gabinetu zgłosiła się Pani Sylwia, której marzeniem była zmiana kształtu i koloru jedynek przed swoim weselem. Ponieważ ślub jest piękną i niezapomnianą chwilą, warto podkreślić na zdjęciach własną urodę oraz uśmiech pięknym uzębieniem. Niewielka odmiana wspomnianych jedynek wystarczyła, żeby uśmiech stał się bardziej szczery, a nasza Pacjentka bardziej pewna siebie. Dla Pani Sylwii wykonaliśmy dwie korony pełnoceramiczne, znacząco poprawiające estetykę uśmiechu podczas tego ważnego dnia.

  Przed
  Po

  Pani Aneta z Łańcuta 

  Poniżej prezentujemy przypadek kompleksowego leczenia. Do naszego gabinetu zgłosiła się młoda usmiechnięta Pacjentka, Pani Aneta. Pragnęła ona pozbyć się ciemnych wypełnień amalgamatowych pogarszających wygląd uzębienia. Dlatego też wykonaliśmy rekonstrukcję zniszczonych zębów za pomocą nowoczesnych i estetycznych materiałów światłoutwardzalnych. Efektem naszej pracy są piękne, gładkie oraz naturalnie wyglądające zęby. Wymienione czynności przeprowadził lek. stom. Łukasz Olejarka, który specjalizuje się w stomatologii zachowawczej. Dodatkową korzyścią jest fakt, że wypełnienia zostały założone przy izolacji koferdamem i w powiększeniu uzyskanemu dzięki mikroskopowi. Tym sposobem zabieg był przewidywalny, a jego efekty trwałe.

  Stomatologia zachowawcza

  Wypełnienie zębaod 600 zł
  Leczenie kanałowe pod mikroskopemod 700 zł
  Nowoczesne wypełnienie Inlay/Onlayod 2 200 zł
  Niemal każdy przynajmniej raz w życiu był zmuszony odwiedzić gabinet stomatologiczny, by usunąć zmiany próchnicowe. Ich leczeniem i rozpoznawaniem zajmuje się właśnie stomatologia zachowawcza. Pamiętaj, aby natychmiast po zauważeniu jakichkolwiek objawów udać się do kliniki, ponieważ w ten sposób można zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości. W naszym gabinecie leczenie zębów odbywa się z użyciem lup stomatologicznych lub mikroskopu, przez co znacząco wzrasta anatomiczna dokładność oraz estetyka stosowanych przez nas wypełnień. Zaś Pacjenci poszukujący wyjątkowej jakości rekonstrukcji mogą skorzystać z nowoczesnych nakładów koronowych inlay/onlay. Odznaczają się one nieprzeciętną wytrzymałością i naturalnym wyglądem, a wytwarzane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisków uzębienia.
  plombowanie zębów Jarosław

  Bezbolesne leczenie w Novadent

  Najczęstszym powodem unikania przez Pacjentów wizyt w gabinecie stomatologicznym jest wizja bólu mogącego się podczas nich pojawić. Novadent stara się jak najlepiej eliminować wszelkie negatywne odczucia mogące pojawić się podczas zabiegów, dlatego zaopatrzyliśmy się w amerykańskie znieczulenie komputerowe. To zaawansowane urządzenie za pośrednictwem wbudowanego mikroprocesora stale reguluje ciśnienie dozowania środka znieczulającego, przez co wszelkie zabiegi przechodzą bezboleśnie, a nieprzyjemne rozpieranie tkanek czy odrętwienie twarzy nie występuje. Pacjent jest w stanie bez przeszkód komunikować się ze stomatologiem podczas wykonywanych czynności, zaś po opuszczeniu fotela może swobodnie jeść lub pić. Sam moment iniekcji także nie wywołuje żadnego dyskomfortu przez wytworzenie się tzw. płaszcza anemizacyjnego. Warto dorzucić kilka słów o wyglądzie aplikatora, który przypominając „różdżkę” bądź długopis, nie przywodzi na myśl żadnych złych skojarzeń z klasycznymi strzykawkami. Rozwiązanie to obecnie święci ogromne sukcesy w pracy z Pacjentami cierpiącymi na dentofobię (strach przed leczeniem stomatologicznym) czy dziećmi.

  Eksperci Novadent

  To wiedza oraz umiejętności ekspertów decydują o sukcesie leczenia stomatologicznego. Nowoczesna technologia wspomaga naturalnie cały proces, jednakże stanowi jedynie narzędzie służące osiągnięciu celu. Lekarze gabinetu Novadent zdobywali swoje wykształcenie na prestiżowych uczelniach, zaś doświadczenie podczas pracy z wieloma specjalistami fachu dentystycznego. Mają oni świadomość dynamicznych zmian oraz innowacyjnych rozwiązań pojawiających się w stomatologii, dlatego nieustannie poszerzają swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych szkoleniach czy kursach. Nasi stomatolodzy są mocno ukierunkowani na potrzeby oraz oczekiwania Pacjentów, dzięki czemu powierzając przyszłość swojego uśmiechu w ich ręce, możesz mieć pewność, że spoczywa ona w dobrych rękach!

  Wyjątkowa atmosfera w Novadent

  Chociaż może wydawać się, że atmosfera panująca w gabinecie nie ma żadnego znaczenia przy leczeniu zębów, to sprawa ma się całkowicie odwrotnie! Komfort terapii w dużej mierze zależy od właściwego samopoczucia Pacjenta, dlatego przekraczając próg Novadent możesz liczyć na całkowicie indywidualne oraz empatyczne traktowanie! Uśmiech nigdy nie schodzi z twarzy naszych ekspertów, z pełną cierpliwością wysłuchają oni problemów Pacjentów oraz możliwie najbardziej wyczerpująco odpowiadają na wszelkie nurtujące pytania. Decydując się na terapię w Novadent, możesz mieć pewność, że wizyta nie będzie tylko smutnym obowiązkiem, lecz prawdziwą przygodą.

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeśli Twoje uzębienie boryka się z próchnicą lub ubytkami niepozwalającymi na komfortowe codzienne funkcjonowanie, umów się na wizytę w gabinecie Novadent w Jarosławiu! Nasi doświadczeni eksperci osiągają spektakularne sukcesy w leczeniu stomatologicznym i z pewnością pomogą Ci uzyskać uśmiech, jaki sobie wymarzyłeś. Możesz się z nami skontaktować pod numerem 734 767 987.

  proteza na implantach Jarosław

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   
  Nasz gabinet posługuje się wyłącznie wysokiej jakości materiałami, a przy leczeniu ubytków standardowo stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne. Nabierają one natychmiastowej trwałości dzięki światłu emitowanemu ze specjalnej lampy. W ten sposób wykluczone jest prawdopodobieństwo ich odkształcenia lub wypadania, a jedzenie oraz picie jest możliwe zaraz po opuszczeniu gabinetu stomatologicznego.

  Dla optymalnych efektów na wizyty kontrolne sugeruje się uczęszczać przynajmniej raz na 6 miesięcy. W ich trakcie stomatolog dokona przeglądu uzębienia oraz może w porę wykryć potencjalne niepokojące zmiany w jamie ustnej, a także podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze. Dzięki temu przyszłe leczenie zostanie ułatwione, a czasem nawet udaje się go uniknąć.

  Novadent pozyskuje wszystkie materiały od renomowanych producentów branży stomatologicznej, dlatego wszelkie wypełnienia charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz znakomicie imitują naturalne uzębienie. Dzięki temu Pacjenci swobodnie użytkują je przez wiele lat.
  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Stomatologia zachowawcza
  Olimpia Olejarka - ZnanyLekarz.pl
  Stomatologia zachowawcza
  Novadent.
  4.9
  Based on 76 reviews
  powered by Facebook
  Ada Jędrejko
  Ada Jędrejko
  2024-05-09T10:24:59+0000
  Wspaniala atmosfera i ogromny profesjonalizm personelu. Pani Doktor jest bardzo sympatyczna i posiada niesamowite... doświadczenie. Jej skromność i ogromne zaangażowanie w pracę z pacjentem czynią ten gabinet wyjątkowym. Z całego serca POLECAM .read more
  Adrianna Magryś
  Adrianna Magryś
  2024-05-06T22:13:04+0000
  Serdecznie polecam! Jestem zachwycona indywidualnym podejściem, pełnym życzliwości i zrozumienia. Rzeczowe wyjaśnienie... wszelkich zagadnień i tematów sprawiły, że czułam się w tym gabinecie bardzo komfortowo od samego początku. Jestem pod wrażeniem niesamowitego profesjonalizmu Pani dr Olimpi i Pana dr Łukasza. Cudowny zespół profesjonalistów. Panie asystentki, higienistki i niezwykle uprzejma Pani Asia z recepcji, wspaniałe kobiety. Dziękuję Pani dr Olimpii za piękny i wymarzony uśmiech!read more
  Stomatologia zachowawcza
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Stomatologia zachowawcza