fbpx

Diagnostyka

Diagnostyka

Jednym z najważniejszych etapów leczenia jest prawidłowo wykonana diagnostyka. Przeprowadzenie odpowiednich badań pozwala dokładnie i precyzyjnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej. Ekspert otrzymuje w ten sposób wszelkie niezbędne informacje, na podstawie których przygotowuje pełny plan leczenia. W ten sposób cała terapia staje się nie tylko niezwykle przewidywalna, ale również skuteczna. Dlatego w Novadent postanowiliśmy zorganizować prywatne centrum diagnostyczne, które zostało wyposażone w innowacyjne i w pełni bezpieczne urządzenia. Dzięki temu wszelkie niezbędne badania możesz wykonać w jednym miejscu, tym samym oszczędzając swój cenny czas.

RTG punktowe

RTG punktowe to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie precyzyjnego obrazu budowy anatomicznej zęba. Jest to nieoceniona pomoc dla lekarza przed podjęciem leczenia kanałowego, ponieważ ekspert może właściwie ocenić stan zdrowia zęba. Jak się okazuje, właśnie dzięki temu badaniu możliwe jest uzyskanie ponad 95% skuteczności przy wykonywaniu zabiegów endodontycznych. RTG punktowe znajduje również zastosowanie przy diagnostyce zmian próchnicowych, które są niewidoczne w trakcie standardowej kontroli uzębienia. W ten sposób można podjąć odpowiednie leczenie w optymalnym czasie. Warto pamiętać, że RTG punktowe bywa wykorzystywane przed przeprowadzeniem zabiegu usunięcia zęba, ograniczając tym samym ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych komplikacji. 

RTG panoramiczne

Za pomocą tego urządzenia wykonywane jest zdjęcie uzębienia, żuchwy, szczęki, zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych. W ten sposób lekarz uzyskuje niezbędne informacje o stanie zdrowia całej jamy ustnej, co jest kluczowe dla powodzenia terapii. Prawidłowe ocenienie indywidualnych warunków anatomicznych pozwala dokładnie zaplanować leczenie. Niejednokrotnie umożliwia także wykrycie wczesnych zmian próchnicowych oraz stanów zapalnych w jamie ustnej.

Tomografia komputerowa

W naszej klinice stomatologicznej leczenie implantologiczne kończy się sukcesem w niemal 100% przypadków. Źródłem sukcesu są nie tylko ogromne umiejętności naszych lekarzy i zastosowanych w trakcie zabiegów rozwiązań, ale również wykonywane na początku terapii badanie z użyciem tomografii komputerowej. Właśnie w ten sposób możliwe jest uzyskanie trójwymiarowego obrazu całej jamy ustnej. Na tej podstawie lekarz może ocenić warunki kostne, co jest niezwykle istotne dla powodzenia zabiegu polegającego na wszczepieniu implantu. Użycie tomografii komputerowej bywa również konieczne przy trudniejszych przypadkach związanych z leczeniem kanałowym lub usuwaniem zębów mądrości.

Umów się na wizytę!

W Novadent zorganizowaliśmy prywatne centrum diagnostyczne, co jest ogromnym udogodnieniem dla lekarzy, którzy w bardzo krótkim czasie otrzymują wszystkie niezbędne informacje o stanie zdrowia jamy ustnej. Nasi eksperci bez większych przeszkód będą mogli precyzyjnie zaplanować całe leczenie, tym samym uzyskując przewidywalne efekty. Co ważne, możliwość wykonania wszystkich badań na miejscu pozwoli Ci zaoszczędzić Twój cenny czas. Na wizytę możesz umówić się, dzwoniąc pod numer 734 767 987 lub wypełniając formularz.

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Diagnostyka
  Olimpia Olejarka - ZnanyLekarz.pl
  Diagnostyka
  Novadent.
  4.9
  Based on 70 reviews
  powered by Facebook
  Iwona Raba
  Iwona Raba
  2024-02-06T09:31:37+0000
  Wszystko na najwyższym poziomie 😍 Bardzo polecam
  Karolina Nowak
  Karolina Nowak
  2024-01-04T21:42:43+0000
  Serdecznie polecam:) Pełen profesjonalizm
  Diagnostyka
  Diagnostyka
  Diagnostyka
  Diagnostyka