Periodontologia Jarosław

Periodontologia Jarosław

Lekarze z niesłabnącą energią przypominają o konieczności wykonywania prawidłowej higieny jamy ustnej, ponieważ to dzięki niej można w dużej mierze ustrzec się przed wystąpieniem poważnych dolegliwości. Niestety, niejednokrotnie czynności profilaktyczne nie są wykonywane z należytą pieczołowitością. Prowadzi to do wystąpienia wielu przykrych dolegliwości, w tym do chorób przyzębia, z których najpoważniejszą jest paradontoza. W naszej klinice wykonujemy skuteczne zabiegi z zakresu periodontologii. Właśnie one pozwalają skutecznie uporać się z chorobami przyzębia.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o periodontologii

Leczeniem i rozpoznawaniem chorób przyzębia zajmuje się periodontologia. Na początku przede wszystkim warto zastanowić się, czym jest przyzębie. To zespół tkanek niezwykle mocno unaczynionych, na który składają się: dziąsło, cement korzeniowy, ozębna, okostna oraz kość wyrostka zębodołowego. Główne zadanie przyzębia polega na unieruchomieniu zębów, tym samym zapobiegając ich wypadnięciu. Dlatego zmiany w tym obszarze są tak niezwykle poważne. W naszej klinice stosujemy wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym możemy skutecznie zadbać o stan zdrowia przyzębia.

 

Głównym celem w trakcie leczenia periodontologiczne jest usunięcie źródła chorób przyzębia, czyli kamień nazębny. W tym celu wykonuje się takie zabiegi jak skaling, piaskowanie czy kiretaż. W ten sposób można usunąć wszystkie szkodliwe osady, które mogą prowadzić do powstania i rozwoju paradontozy. Nierzadko jednak choroby przyzębia powodują poważne zmiany w jamie ustnej, takie jak utrata tkanki miękkiej lub kostnej. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie w pełni bezpiecznych zabiegów, których celem jest odbudowanie dziąsła albo kości. Stosowane przez nas nowoczesne rozwiązania zapewniają wysoki komfort w trakcie całego leczenia, a uzyskiwane efekty w pełni spełniają oczekiwania Pacjentów.

Poznaj nasz zespół

Periodontologia

lek. stom Olimpia Olejarka

Zajmuje się:  protetyka, stomatologia estetyczna, implanto-protetyka

W 2012 r. skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. W stomatologii najbardziej interesuję się protetyką oraz okluzją. Specjalizuję się w leczeniu estetycznym. Przygotowuję kompleksowe plany leczeń. W pracy kieruję się zawsze dobrem Pacjenta. Na co dzień zależy mi na miłej atmosferze i maksymalnym komforcie dla Pacjenta w trakcie leczenia, aby Pacjenci dobrze się czuli u nas w gabinecie. Chcę zawsze leczyć swoich Pacjentów według najnowszych standardów i proponować im najlepsze możliwe rozwiązania, dlatego intensywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Największą radość w pracy sprawia mi zadowolenie na twarzy Pacjenta po wykonaniu nowego, pięknego uśmiechu.
Periodontologia

lek. stom. Łukasz Olejarka

Zajmuje się: implanty, chirurgia, endodoncja
W 2012 r. ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu. Od 2014 roku należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. W 2018r. ukończyłem intensywny cykl szkoleń „Curriculum Implantologiczne DSI” przygotowujących do zawodu implantologa. W pracy zajmuję się leczeniem kanałowym pod mikroskopem, chirurgią i implantologią. Wszystkie zabiegi wykonuję precyzyjnie i komfortowo dla Pacjentów. Jestem miłośnikiem nowych technologii w stomatologii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc kilka razy do roku w różnych szkoleniach i konferencjach.

Czym jest i jak powstaje paradontoza?

Jedną z najpoważniejszych chorób przyzębia jest paradontoza. Prowadzi ona do wielu negatywnych zmian, między innymi do odsłonięcia szyjek zębowych, nadwrażliwości na temperaturę, a nawet do utraty zębów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że konsekwencje te mają ogromny wpływ na jakość życia. Dlatego tak ważne jest, aby szybko podjąć odpowiednie leczenie, dzięki któremu unikniesz przykrych skutków spowodowanych chorobą przyzębia.

Jak jednak powstaje paradontoza? Przede wszystkim za pojawienie się i rozwój tej choroby odpowiada kamień nazębny. Może on odkładać się na powierzchni zębów, a także poniżej linii dziąseł. Warto więc również nieco przybliżyć, w jaki sposób dochodzi do powstania kamienia nazębnego. Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste – wystarczy wyszczotkować uzębienie oraz zastosować nić dentystyczną. Zaniechanie tych czynności lub nieprawidłowa technika powodują, że płytka nazębna zaczyna się mineralizować. W ten właśnie sposób powstaje kamień nazębny. Jest to idealne środowisko dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, które są odpowiedzialne za paradontozę.

Objawy paradontozy

Niezwykle ważne jest, aby znać objawy choroby, ponieważ w ten sposób można szybko i odpowiednio zareagować. Najczęściej Pacjenci jako pierwsze zauważają krwawienie, zaczerwienienie lub obrzęk dziąseł. Nierzadko występuje również halitoza (nieprzyjemny zapach wydobywający się z jamy ustnej). Brak reakcji na tym etapie może prowadzić do dalszego rozwoju choroby, który może objawiać się odsłonięciem się szyjek zębowych. To z kolei prowadzi do wystąpienia nadwrażliwości zębów na temperaturę. Stąd bardzo krótka droga do wystąpienia rozchwiania uzębienia, a nawet jego utraty. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć odpowiednie leczenie od razu po zaobserwowaniu u siebie jakichkolwiek niepokojących zmian.

chirurgia stomatologiczna Jarosław
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki oddzwonią do Ciebie w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Bezbolesne leczenie periodontologiczne

  W naszej klinice zawsze dokładamy wszelkich starań, aby każda wizyta była w pełni komfortowa. Dlatego postanowiliśmy wyposażyć gabinet w amerykańskie komputerowe znieczulenie. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala przez każdy zabieg przejść całkowicie komfortowo. Do jego ogromnych należy fakt, że w trakcie podawania substancji znieczulającej nie pojawia się nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanki. Ponadto po zakończonym zabiegu nie występuje typowe odrętwienie. Ponadto projektanci amerykańskiego komputerowego znieczulenia zadbali o jego odpowiedni wygląd – strzykawka została zastąpiona przez specjalny aplikator, który swoim kształtem przypomina czarodziejską różdżkę. Wszystkie te cechy sprawiają, że leczenie w Novadent może przebiegać w niezwykle komfortowych warunkach, a Ty opuścisz naszą klinikę z uśmiechem na twarzy.

  Pani Bogumiła o leczeniu w Novadent

  Wpływ chorób przyzębia na zdrowie organizmu

  Tkanki składające się na przyzębie są niezwykle mocno unaczynione. Oznacza to, że bakterie znajdujące się w jamie ustnej bez większych przeszkód mogą przedostać się do krwiobiegu, a stąd do innych organów. Prowadzi to w konsekwencji do wielu poważnych chorób, takich jak zapalenie mięśnia sercowego, kłębuszkowego zapalenia nerek, rak jelita grubego czy zaburzenia erekcji. Dolegliwości związane z przyzębiem mogą również spowodować rozwój cukrzycy. Wszystko to może przyczynić się do znacznego pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie lekceważyć chorób przyzębia i od razu po zauważeniu niepokojących objawów udać się do kliniki stomatologicznej.

  Skuteczne zabiegi periodontologiczne

  W Novadent dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić pełnię zdrowia w jamie ustnej przy zachowaniu najwyższego komfortu. Dlatego nasi doświadczeni lekarze w codziennej praktyce stosują wiele innowacyjnych rozwiązań, co tym samym sprawia, że wykonywane zabiegi są niezwykle skuteczne.

   

  Skaling – jest to zabieg, w którego trakcie wykorzystuje się skaler, czyli specjalne urządzenie imitujące ultradźwięk. To właśnie one wprowadzają kamień nazębny w drgania, przez co możliwe jest jego skuteczne usunięcie z jamy ustnej. Czynność ta pozwala zlikwidować główne źródło chorób przyzębia.

   

  Piaskowanie – w trakcie tego zabiegu stosowana jest piaskarka, która emituje pod ciśnieniem mieszaninę powietrza, wody i specjalnego proszku. Pozwala to skutecznie usunąć wszelkie szkodliwe osady z trudno dostępnych przestrzeni.

   

  Kiretaż – w niektórych przypadkach może dojść do odłożenia kamienia nazębnego w tzw. kieszonce dziąsłowej. Skaling czy piaskowanie w takiej sytuacji są niewystarczające. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie kiretażu, który może zostać wykonany metodą zamkniętą lub otwartą. Pierwsza z nich polega na usunięciu kamienia nazębnego bez odsłaniania dziąsła, w przypadku gdy głębokość osadu nie przekracza 5 milimetrów. W przeciwnym wypadku należy wykonać kiretaż otwarty. W takiej sytuacji ekspert delikatnie preparuje dziąsło, a następnie je odchyla, co daje dostęp do kieszonki dziąsłowej. Pozwala to ostatecznie usunąć kamień nazębny i przywrócić zdrowie w jamie ustnej.

   

  Pokrycie recesji dziąsła – choroby przyzębia czy niewłaściwa technika szczotkowania mogą w konsekwencji doprowadzić do recesji, czyli cofnięcia, linii dziąseł. Konsekwencją tego jest nadwrażliwość zębów, a nawet rozchwiania uzębienia. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie w pełni bezpiecznego zabiegu, który polega na pobraniu tkanki miękkiej z podniebienia lub dziąsła i wszczepieniu go w określone miejsce. W ten sposób można przywrócić naturalne warunki w jamie ustnej.

   

  Odbudowa kości – do zaniku kości mogą doprowadzić między innymi choroby przyzębia. Sprawia to, że pogorszeniu ulega wygląd twarzy, a pełna funkcjonalność jamy ustnej zostaje utracona. Przeprowadza się wtedy zabieg odbudowy kości. W tym celu wykorzystuje się w pełni bezpieczne biokompatybilne materiały, dzięki czemu można uzyskać znakomite i przewidywalne efekty.

  protetyka stomatologiczna Jarosław

  Zespół ekspertów

  Novadent to zespół ekspertów, których niezmiennym celem jest przywrócenie pięknego i zdrowego uśmiechu na twarze Pacjentów przy zachowaniu najwyższego komfortu w trakcie wykonywania wszystkich zabiegów. Nasi lekarze specjalizują się w różnych wąskich dziedzinach stomatologii, jednak ich ciągła bliska współpraca na każdym etapie leczenia sprawia, że możliwe jest uzyskanie przewidywalnych efektów. Pragnąc zawsze zapewnić najwyższą jakość przeprowadzanych zabiegów, eksperci nieustannie poszerzają swoją wiedzę i rozwijają umiejętności, uczestnicząc w licznych kursach oraz szkoleniach. Decydując się więc na leczenie w Novadent, masz pewność, że oddajesz swój uśmiech w ręce prawdziwych ekspertów.

  Umów się na wizytę!

  Zauważyłeś u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy? Koniecznie zdecyduj się na wizytę w naszej klinice. W Novadent przeprowadzimy kompleksowe leczenie, dzięki czemu przywrócimy pełnię zdrowia w jamie ustnej. Zawsze indywidualnie dobieramy metody terapii, przez co możliwe jest uzyskanie znakomitych i przewidywalnych efektów, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 734 767 987.

  Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi

   

  Głównym winowajcą rozwoju paradontozy jest kamień nazębny nawarstwiający się na powierzchni zębów oraz poniżej linii dziąseł. Obecne w nim bakterie powodują stany zapalne tkanek sąsiadujących z zębem oraz zmiany próchnicze szkliwa.

  Paradontozę można najczęściej rozpoznać po nieprzyjemnym zapachu wydobywającym się z ust, znanym szerzej jako halitoza. Innymi objawami zdradzającymi pojawienie się choroby są zaczerwienienia, obrzęk czy krwawienie okolicznych tkanek, zaś w skrajnym stadium można zauważyć obniżenie się linii dziąseł (recesję) lub rozchwianie zębów.

  Leczenie periodontologiczne jest bezbolesne, co zawdzięczamy zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń w tym amerykańskiej technologii.

  dentyści jarosław

  bezpłatny poradnik ekspertów novadent

  Pobierz bezpłatny poradnik przygotowany przez naszych ekspertów, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o tym na co należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze dentysty dla siebie i swojej rodziny.

  0
  Założonych implantów
  0
  Lat doświadczenia
  0
  Wyleczonych pacjentów

  Zobacz prawdziwe opinie naszych Pacjentów

  Periodontologia
  Olimpia Olejarka - ZnanyLekarz.pl
  Periodontologia
  Novadent.
  4.9
  Based on 77 reviews
  powered by Facebook
  Ada Jędrejko
  Ada Jędrejko
  2024-05-09T10:24:59+0000
  Wspaniala atmosfera i ogromny profesjonalizm personelu. Pani Doktor jest bardzo sympatyczna i posiada niesamowite... doświadczenie. Jej skromność i ogromne zaangażowanie w pracę z pacjentem czynią ten gabinet wyjątkowym. Z całego serca POLECAM .read more
  Adrianna Magryś
  Adrianna Magryś
  2024-05-06T22:13:04+0000
  Serdecznie polecam! Jestem zachwycona indywidualnym podejściem, pełnym życzliwości i zrozumienia. Rzeczowe wyjaśnienie... wszelkich zagadnień i tematów sprawiły, że czułam się w tym gabinecie bardzo komfortowo od samego początku. Jestem pod wrażeniem niesamowitego profesjonalizmu Pani dr Olimpi i Pana dr Łukasza. Cudowny zespół profesjonalistów. Panie asystentki, higienistki i niezwykle uprzejma Pani Asia z recepcji, wspaniałe kobiety. Dziękuję Pani dr Olimpii za piękny i wymarzony uśmiech!read more
  Periodontologia
  stomatolog Jarosław
  Protezy zębów Jarosław
  Periodontologia