Wszczepienie implantów zębów – czy boli?

Wszczepienie implantów zębów – czy boli?

Zabieg wszczepienia implantu jest obecnie rutynową procedurą, która w zdecydowanej większości przypadków nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych powikłań. Proces przebiega całkowicie komfortowo dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń komputerowych oraz zaawansowanych narzędzi, ograniczających ingerencję w tkanki miękkie. Przykład stanowi użycie szablonów chirurgicznych, ściśle dopasowanych do warunków anatomicznych jamy ustnej Pacjenta.

Dlaczego wszczepienie implantu zęba w Novadent przebiega komfortowo?

Implantacja w Novadent wyróżnia się pełną bezbolesnością ze względu na wykorzystanie komputerowego znieczulenia The Wand. Wyjaśnijmy jednak, czym jest znieczulenie komputerowe, gdyż dla wielu Pacjentów pojęcie to może wydawać się dość enigmatyczne. To specjalne urządzenie wyposażone w aplikator oraz dozownik środka przeciwbólowego sterowany przez mikroprocesor. Substancja znieczulająca podawana jest pod ściśle określonym ciśnieniem, dzięki czemu tkanki miękkie równomiernie ją wchłaniają.

Fizjologiczna prędkość wchłaniania środka znieczulającego sprawia, że podczas iniekcji nie jest odczuwalne charakterystyczne uczucie rozpierania. Substancja oddziałuje wyłącznie na pole zabiegowe i sąsiadujące z nim struktury, dlatego też unikamy wrażenia odrętwienia całej twarzy, które często miało miejsce przy tradycyjnych formach znieczulania. Warto dodać kilka słów na temat wspomnianego aplikatora – ma kształt długopisu (z grubsza), toteż nie wywołuje żadnych złych skojarzeń ze strzykawkami.

Nie tylko znieczulenie wpływa na bezbolesność implantacji

Przy osiąganiu pełnej bezbolesności niezwykle ważny jest też sposób wszczepiania implantu. Eksperci Novadent podczas implantacji stosują indywidualnie dopasowywane do jamy ustnej Pacjenta szablony chirurgiczne czyli szyny zakładane na zęby w trakcie zabiegu pozwalające wprowadzić implant w idealnym, zaplanowanym cyfrowo położeniu– przypominają one plastikowe nakładki. Takie szablony dokładnie oznaczają miejsce wszczepienia implantu, co ogranicza ingerencję w tkanki zębów. Dodatkowym atutem użycia szablonów chirurgicznych jest dużo lepsza pierwotna stabilność implantu, wspomagająca również proces gojenia.

Przebieg implantacji

Sam zabieg implantacji odbywa się przeważnie na jednej wizycie. Podczas niego lekarz wykonuje otwór w tkankach miękkich, a następnie wprowadza implant. Kiedy już wszystkie implanty (jeśli przewidziano ich większą liczbę) znajdują się na swoim miejscu, zamocowana zostanie śruba gojąca wspomagająca regenerację. Okres gojenia trwa najczęściej od kilku tygodni do nawet 6 miesięcy, a uzależniony jest od indywidualnych cech organizmu oraz stosowania się przez Pacjenta do wytycznych przekazanych przez stomatologa (m.in. ograniczenie papierosów).

Czy ból może się pojawić po wszczepieniu implantu?

Po zabiegu implantacji mogą pojawić się niewielkie dolegliwości lub dyskomfort. W takiej sytuacji można przyjmować dostępne w każdej aptece środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol czy ibuprofen (zaznaczmy jednak, że nie należy ich łączyć). W przypadku nasilenia się bólu sugerujemy kontakt z ekspertem, który przepisze mocniejsze środki przeciwbólowe lub przeciwzapalne, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co robić, aby nie podrażniać miejsca zabiegowego?

Przede wszystkim warto powstrzymać się od spożywania posiłków przynajmniej 3 godziny po zabiegu, a pić należy czystą wodę. Późniejsze pokarmy zaś powinny mieć pokojową temperaturę i miękką konsystencję, co zmniejszy prawdopodobieństwo ewentualnych mechanicznych uszkodzeń tkanek w okolicy wszczepionych implantów. Zachowanie odpowiedniej ostrożności zmniejszy ryzyko niechcianych powikłań.

Umów się na wizytę!

Leczenie implantologiczne przywraca naturalną harmonię jamy ustnej oraz piękny wygląd uśmiechowi. Jeśli chciałbyś się go podjąć, konsultacja w Novadent jest dobrym początkiem! Przeprowadzamy implantacje zgodne z najwyższymi światowymi standardami, cechujące się możliwie najwyższą skutecznością. Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer 734 767 987 lub wypełniając formularz.