Proteza overdenture – czym się wyróżnia? Jakie są jej zalety?

Proteza overdenture – czym się wyróżnia? Jakie są jej zalety?

Proteza overdenture doskonale sprawdza się przy wielu problemach jamy ustnej. Z powodzeniem można ją stosować u osób, u których doszło do zaniku kości szczęki lub żuchwy. Co więcej, Pacjent może w ten sposób uzyskać pełne uzębienie, a co za tym idzie – zdrowy i piękny uśmiech. Sprawdź, co warto na jej temat wiedzieć.
 
 

Czym jest proteza overdenture?

Proteza overdenture to ruchome uzupełnienie protetyczne, które umieszcza się na implantach. Pozwala ono rozwiązać problem dużych braków zębowych lub całkowitego bezzębia. Wykorzystuje się je tam, gdzie standardowy most już nie spełniłby dobrze swojego zadania. Dodajmy, iż proteza overdenture cechuje się tym, że w razie potrzeby można ją zdejmować.
 
Można powiedzieć, że proteza overdenture to alternatywa dla całkowitych protez osiadających, które jeszcze do niedawna stosowano w leczeniu wspomnianych przez nas problemów i które nie są zbyt stabilne (mogą się przemieszczać nawet na odległość kilkunastu milimetrów). Powodują one problemy ze spożywaniem posiłków oraz dyskomfort podczas wykonywania różnych czynności. Omawiane przez nas protezy overdenture rozwiązują oba te problemy.
 
Protezę overdenture przymocowuje się do dwóch trzech lub czterech implantów, które umiejscowione są w konkretnych obszarach łuku zębowego. Wyposażona jest ona w zatrzaski lub belki, dzięki którym łatwiej jest ją przytwierdzić. Pamiętaj jednak, że jeżeli interesuje Cię założenie takiej protezy, będziesz musiał odwiedzić lekarza przynajmniej kilka razy.
 
 
Proteza overdenture – czym się wyróżnia? Jakie są jej zalety?
 
 

Zalety protezy overdenture

Protezy overdenture charakteryzują się całą paletą zalet. Na początku należy powiedzieć, że są one bardzo estetyczne. W praktyce oznacza to, że bardzo przypominają one naturalne uzębienie.
 
Kolejnym atutem protez overdenture jest wytrzymałość. Dzięki temu można nosić owo uzupełnienie protetyczne przez długi czas.
 
Co więcej, protezy overdenture dają możliwość spożywania bardzo różnych pokarmów, w tym również tych twardych, jak np. orzechy. Rozwiązanie to nie powoduje także żadnych problemów z wymową, które są charakterystyczne dla innego rodzaju uzupełnień protetycznych.
 
Warto dodać, że proteza overdenture hamuje proces resorpcji kości wyrostka zębodołowego, który doprowadza do utraty kości lub tkanek twardych zęba. A jeśli pojawią się w jej obrębie jakiekolwiek problemy, z powodzeniem można ją naprawić.
 
 

Dowiedz się więcej

Jeżeli Twoim problemem jest bezzębie, jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszych lekarzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie odbudowy uzębienia, wstąp do Novadent. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 734 767 987 lub wypełniając formularz.