fbpx

Co to jest implant?

Implant jest tytanową śrubą, która jest osadzana w kościach szczęki. Dzięki specjalnym właściwościom tytanu implant doskonale integruje (zrasta) się z kością. Pozwala to w sposób trwały uzupełnić korzeń utraconego zęba.

diver

Co zyskujesz wybierając implanty?

 • Implanty są obecnie najlepszym sposobem uzupełnienia utraconych zębów, najbardziej zbliżonym do natury.
 • najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe uzupełnienie jednego bądź wielu zębów,
 • wysoką estetykę Twoich nowych zębów,
 • komfort i pewność podczas uśmiechu, jedzenia i mówienia,
 • trwałość i przewidywalność-implanty stosowane w naszym gabinecie są obecne na rynku od ponad 30 lat i pochodzą od renomowanej firmy Dentsplay Implants,
 • utrzymują naturalną ilość kości i dziąsła, umożliwiając tym zachowanie dłużej młodego wyglądu twarzy,
 • pozwalają uniknąć szlifowania zdrowych zębów w celu uzupełnienia braków zębowych za pomocą konwencjonalnego mostu,
 • w niektórych przypadkach pozwalają zrezygnować z użytkowania niekomfortowych, ruchomych protez zębowych.
diver

Kiedy warto zdecydować się na implanty?

Brak pojedynczego zęba

Implanty są najlepszym rozwiązaniem dla uzupełnienia braku pojedynczego zęba. Pozwalają uniknąć szlifowania zdrowych zębów w celu wykonania tradycyjnego mostu protetycznego. Proces szlifowania oznacza nieodwracalną utratę ochronnej warstwy szkliwa, co w wielu przypadkach skraca średnią długość życia zęba. W miejsce po usuniętym zębie jest wprowadzany implant, na którym wykonywana jest korona w kształcie i kolorze pozostałych zębów. Korona jest połączona z implantem za pomocą łącznika.

Łącznik jest niezwykle ważnym elementem, odpowiada za estetykę dziąsła wokół implantu oraz wpływa na długoczasowe jego utrzymanie.

Atlantis jest to łącznik indywidualny Premium. Jest projektowany indywidualnie dla każdego pacjenta i wykonywany tylko w jednym laboratorium na świecie.

Korzyści z zastosowania łącznika Antlantis:

 • zapewnienie wysokiej estetyki dziąsła,
 • zwiększenie komfortu użytkowania korony na implancie poprzez zoptymalizowanie obciążenia implantu,
 • zapewnia długotrwałe efekty leczenia
 • łącznik objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.

Brak wielu zębów

Implanty zębowe są używane nie tylko w celu uzupełnienia pojedynczych braków. Jeżeli w łuku brakuje trzech lub więcej zębów możesz zdecydować się na most mocowany na implantach.

W takim przypadku nowe zęby są osadzane na stałe na dwóch lub większej ilości implantów.  Twoje nowe zęby oparte na implantach będą wyglądały jak naturalne zęby, a Ty nie odczujesz żadnej różnicy. Zastosowanie takiego rozwiązania często umożliwia zrezygnowanie z niekomfortowych, ruchomych protez częściowych. Dzięki temu na zębach nie ma metalowych klamer, które są często widoczne w uśmiechu. Dodatkowo takie klamry po pewnym czasie mogą zniszczyć utrzymujący je ząb.

Brak wszystkich zębów

W przypadku kiedy utraciłeś wszystkie zęby, nie musisz być skazany na ruchomą protezę, która utrzymuje się tylko dzięki przyssaniu się do dziąsła. Z czasem kość i dziąsło zanikają przez co efekt przyssania jest coraz mniejszy. Wystarczy od dwóch do czterech implantów, aby zapewnić stabilne utrzymanie dla ruchomej protezy. Z zębami opartymi na implantach będziesz mógł jeść, rozmawiać i śmiać się jakbyś miał swoje, naturalne zęby. Twoja proteza jest mocowana do implantów za pomocą precyzyjnych zaczepów. Składają się one z dwóch elementów, z których jeden jest na stałe zamocowany do implantu, a drugi umieszczony jest w protezie. Elementy te zatrzaskują się ze sobą, dzięki czemu twoja proteza jest stabilnie i bezpiecznie umocowana. Przy właściwej pielęgnacji implanty mogą Ci służyć nawet do końca życia.

diver

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

 • Pierwszym i najważniejszym etapem jest dokładna diagnostyka. Na pierwszej wizycie konsultacyjnej lekarz zbada stan zdrowia Twojej jamy ustnej oraz wykona badanie tomograficzne szczęk. Dzięki temu będzie mógł zaplanować długość i średnicę implantów, a także ustawienie Twoich nowych zębów.
 • W zaplanowanym wcześniej miejscu lekarz wprowadza implanty. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po około 7-14 dniach usuwane są szwy. Teraz następuje proces osteointegracji (zrośnięcia się trwale implantu z kością). Trwa to od 2 do 9 miesięcy. Na tym etapie implanty najczęściej pozostają niewidoczne-przykryte są dziąsłem.
 • Kształtowanie dziąsła-do implantu wkręca się śruby gojące, które maja za zadanie ukształtowanie dziąsła wokół przyszłej pracy protetycznej.
 • W przypadku koron i mostów na implantach wykonywany jest wycisk protetyczny, który trafia do laboratorium, gdzie technik dentystyczny wykonuje Twoje nowe zęby.
 • Twoje nowe zęby w sposób trwały osadzane są na implantach.
 • Wizyty kontrolne -po zakończonym leczeniu konieczne są wizyty kontrolne i regularna higienizacja, dzięki temu wprowadzone implanty można utrzymać nawet przez całe życie.
diver

Co zrobić jeśli nie ma warunków do wprowadzenia implantów?

Podstawą do wprowadzenia implantu jest odpowiednia ilość kości. Po usunięciu zęba dochodzi do fizjologicznego zaniku kości. Z czasem ilość kości jest niewystarczająca, aby móc wprowadzić implant. Wtedy można zastosować zabiegi odtwarzające utracone tkanki (regenerację).

W bocznym odcinku szczęki (w okolicy górnych zębów przedtrzonowych i trzonowych) można wykonać zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej tzw. sinus-lift. Istnieją dwa sposoby podniesienia dna zatoki szczękowej:

 • metoda zamknięta -jeśli ilość brakującej kości wynosi ok 2-3 mm wykonujemy sinus lift metoda zamkniętą, jednoczasowo z wprowadzeniem implantu
 • metoda otwarta- jeżeli brakuje więcej kości wykonujemy sinus-lift metodą otwartą, najczęściej implant wprowadzany jest w drugim etapie, po wygojeniu kości.

Łatwiej jest uzupełnić brakujący ząb implantem, jeśli zabieg jest wykonany w niedługim czasie po usunięciu zęba.

W przednim odcinku szczęki i w żuchwie również można wykonywać zabiegi regeneracji kości. Zabiegi te nazywamy sterowaną regeneracją kości (GBR- Guided Bone Regeneration). Wykorzystujemy do nich substytuty kości lub kość własną pacjenta.

Dla długotrwałego sukcesu leczenia implantologicznego potrzebna jest odpowiednia ilość i jakość (grubość) dziąsła. Umożliwia ona odpowiednie oczyszczanie okolicy implantu, uniemożliwiając utworzenia się stanu zapalnego wokół implantu tzw periimplantitis. Dzięki odpowiedniej ilości dziąsła korony i mosty na implantach mogą mogą wyglądać naturalnie, do złudzenia przypominać Twoje własne zęby. W gabinecie Novadent oferujemy pełen zakres zabiegów związanych z odtwarzaniem brakującego dziąsła.

diver

Nasze kwalifikacje

Doktor Łukasz Olejarka:

 • ukończył w 2018r renomowany cykl szkoleń: „Curriculum Implantologiczne DSI” w Warszawie,
 • był uczestnikiem szkolenia „Zarządzanie tkankami miękkimi wokół implantów” w Soft Tissue Institute w Bełchatowie

Doktor Olimpia Olejarka:

 • ukończyła prestiżowe szkolenie „ Protetyka na implantach I” w Białymstoku u dr hab.n.med. Jana Pietruskiego